יהונתן ליס
יהונתן ליס

אהוד ברק הכחיש הערב (רביעי) את הפרסומים שרמזו כי פגש צעירות בביתו של המיליארדר ג'פרי אפשטיין, שהואשם בסחר בקטינות למטרות מין. "הדברים הם שקר וכזב", אמר יו"ר ישראל דמוקרטית בהצהרה מיוחדת שנתן בבר בתל אביב, "אף אחד לא יהפוך אותי לפושע או לבוגד".

ברק רמז בדבריו כי מאחורי התמונות שפורסמו בעיתון הבריטי "דיילי מייל" עומד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אנחנו חיים כבר 25 שנה בישראל באווירה מורעלת שבה כל מי שמפריע לנתניהו וקיצוניו להיות בשלטון, הופך למטרה להסתה, הופך לבוגד", אמר, "מדוד לוי שכל חטאו היה רצונו לעמוד בראש הליכוד ובגידה אישית של נתניהו הפכה אותו ל'בכיר בליכוד מוקף פושעים'; דרך יצחק רבין שהפך בהסתה עליה ניצח ואותה תזמר נתניהו ל'רבין בוגד', עד שהגיעו שלוש היריות בגב; כך גם מאיר דגן בזמנו ולאחרונה בני גנץ שהיה מטרה למסע שקרים מתועב רק כי רצה להוביל לנורמליות בישראל".

ברק בהצהרתו בבר בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

יו"ר ישראל דמוקרטית ביקש בדבריו להתנער ממעשיו של אפשטיין. "אלימות כלפי נשים היא פשע נגד האנושות, הפשע הנפוץ והבסיסי ביותר, ויש למגרו", אמר ברק והדגיש: "אני פמיניסט. המעשים המיוחסים עתה לאפשטיין הם מתועבים, מעוררי זעזוע וסלידה בכל בן תרבות. אם יורשע בהם, הוא צריך להיות בכלא - לשנים. אלה מעשים המנוגדים לכל מה שאני, ומעולם לא היה לי חלק בהם. חשבתי שלאפשטיין היתה מעידה חד-פעמית. משהסתבר אחרת - אני מסיק מסקנות ומנתק כל קשר איתו".

בדבריו יצא ברק נגד נתן אשל, מקורבו של נתניהו, אף שלא ציין את שמו מפורשות. "העובדה שתחת נתניהו, עבריין מין שהורחק לצמיתות מהשירות הציבורי, ממשיך להיות מקורבו הקרוב ביותר ומרכיב הממשלות שלו - חרפה היא", אמר. "העובדה שכל מי שהתלונן נגד העבריין הזה, נזרק ממשרד ראש הממשלה - חרפה היא". ברק גם התייחס לבנו של נתניהו, יאיר, כינה אותו "זנאי" ואמר כי זו חרפה שהוא "זוכה להגנה ציבורית, לחיי פרזיט ולאבטחת שב"כ צמודה". 

כמה שעות לאחר ההצהרה פרסם ברק ציוץ שבו חזר בו מכך שכינה את אשל "עבריין מין". "הוא לא נשפט. נידון על עבירה משמעתית שלא הוגדרה כעבירת מין. והורחק לצמיתות מהשירות הציבורי. בדקתי. מצאתי שזה נכון. מתקן בזאת", כתב. "גם בתוך שיאי הביקורת חיוני לשמור על דיוק. כפי שאנו דורשים מיריבינו, שבדרך כלל לא עומדים בדרישה".

הליכוד פרסם תגובה להצהרתו של ברק ומסר: "גם השקר הזה של אהוד ברק לא ימלט אותו מלהשיב לאזרחי ישראל על השאלה: מה עשה בביתו של שותפו וחברו הפדופיל המורשע ג׳פרי אפשטיין ועל מה ולמה קיבל מהקרן שלו 2.3 מיליון דולר על מחקר שלא היה ולא נברא".

תמונתו של ברק שהתפרסמה בדיילי מייל, אתמול

בהצהרתו הערב, ברק פנה גם לראשי וחברי מפלגות העבודה ומרצ, שעמם הוא נמצא במגעים לאיחוד לקראת הבחירות, ואמר: "בואו נשלב ידיים, בלי תנאים מוקדמים - כדי להבטיח את עתידה של ישראל".

ברק שלח היום לאתר "הדיילי מייל" הבריטי מכתב התראה לפני תביעה שבו הוא דורש להסיר מהאתר עד השעה 19:00 (שעון ישראל) את הידיעה המרמזת כי ראש הממשלה לשעבר נפגש עם צעירות בביתו של אפשטיין, שהואשם בסחר בקטינות למטרות מין. האתר טרם הסיר את הידיעה.

בשבוע שעבר חשף גידי וייץ ב"הארץ" כי אפשטיין, שהורשע בעשור שעבר בשידול קטינה לזנות, הוא שותפו של ברק בהשקעה בחברת סטארט-אפ. בשנת 2015 הקים ברק שותפות מוגבלת שנרשמה בשם "סום (א.ב.) 2015", והוא מחזיק במאה אחוזים ממניותיה. שותפות זו השקיעה בחברת Reporty שנרשמה ב-2014, והפכה לבעלת מניות מרכזית בה. בשנה שעברה שינתה החברה את שמה ל-Carbyne.

החברה פיתחה שירות המאפשר להעביר למוקדי חירום שידור וידיאו ואודיו חי, המלווה בנתונים מדויקים על מקום הימצאו של המדווח ובהערכה לגבי רמת האמינות של הדיווח. בעיתונות הכלכלית דווח כי ברק, שמכהן כדירקטור בחברה, השקיע בה מיליוני שקלים. ל"הארץ" נודע כי אפשטיין מימן חלק ניכר מההשקעה, ובכך הפך למעשה שותף במיזם, כשבחזית ניצבת השותפות בשליטת ברק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ