חיים לוינסון
בנט באוניברסיטת אריאל, בשבוע שעבר
בנט באוניברסיטת אריאל, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד
חיים לוינסון

הממשלה אישרה היום (ראשון) את מינוי יו"ר הימין החדש נפתלי בנט לשר הביטחון. שר העלייה והקליטה מטעם הליכוד, יואב גלנט, התנגד בהצבעה לאחר שקיווה להתמנות בעצמו לתפקיד. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע על המינוי ביום שישי, והוסיף כי הימין החדש תאוחד עם הליכוד.

בנט הודיע לאחר אישור המינוי כי הוא מודה לנתניהו על האמון וכי הוא יפעל עמו "יד ביד למען ביטחון ישראל". "מתוך תחושת אחריות עמוקה לביטחון מדינת ישראל, נעניתי ביום שישי לבקשתו של ראש הממשלה נתניהו לשרת כשר הביטחון. יש לי אמון מלא במערכת הביטחון, בלוחמי צה"ל ובמפקדיו, ובראשם הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי". עוד אמר בנט: "כל חיי לחמתי למען ביטחון ישראל, בכל תחנות חיי - בסיירת מטכ"ל, ביחידת מגלן, בקבינט המדיני-ביטחוני ובכל תפקיד ציבורי".

הסיכום על המינוי הגיע 12 יום לפני פקיעת המנדט שקיבל יו"ר כחול לבן בני גנץ להרכבת הממשלה, וכדי לסכל אפשרות שבנט יחבור אליו. בימים שלפני ההחלטה התקיימו מגעים מתקדמים בין בנט לכחול לבן להקמת ממשלה עם ישראל ביתנו. נתניהו, שחשש כי המגעים יבשילו, החליט לפעול במהירות ולמנות את בנט לתפקיד שר הביטחון.

לפי הודעת הליכוד, בנט הסכים שאם תוקם ממשלה חדשה ימונה אדם אחר לתפקיד שר הביטחון. השניים גם סיכמו שמפלגות הליכוד והימין החדש יקימו מיד סיעה משותפת בכנסת ה-22 ויפעלו יחד לאורך כהונת הכנסת הנוכחית. ההודעה לא התייחסה לשותפתו של בנט להנהגת הימין החדש, איילת שקד. בחשבון הטוויטר שלה כתבה שקד כי נתניהו הציע לה ולבנט שניים מבין התיקים הפנויים - חקלאות, תפוצות או רווחה - או רק את תיק הביטחון. "בהחלטה משותפת סיכמנו שבנט ימונה לשר ביטחון עד שתוקם הממשלה", כתבה שקד. "אני משוכנעת שזה נכון לטובת מדינת ישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ