הארץ
סער וברקת במליאת הכנסת, במאי
סער וברקת במליאת הכנסת, במאיצילום: אוליבייה פיטוסי
הארץ

חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד אמר היום (ראשון) כי חברי מפלגתו, ובראשם גדעון סער, המנסים לקדם במהירות בחירות מקדימות לראשות המפלגה מבצעים "הדחה בפועל של ראש הממשלה". בכינוס לשכת יועצי המס באילת הוסיף ברקת: "חברים מבית מתואמים במסרים עם חברי כנסת מהשמאל תוך עקיפת מוסדות המפלגה וההליכים החוקתיים הקבועים". לדבריו, "האחריות הלאומית של התנועה מחייבת אותנו לפעול לסיכול ניסיונות הפלגנות מבית ומחוץ, תוך תמיכה מלאה בראש הממשלה". 

ברקת הוסיף כי "אנו עדים לעתירה שתוגש בימים הקרובים וכן לפנייה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיקבע כי ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו יהיה מנוע מלכהן כראש ממשלה, או לחילופין שיהיה מנוע מלנסות להקים ממשלה בעת הזו, מחמת כתב האישום שהוגש נגדו. בדרך זו מנסים יריבינו לסלק מהמפה הפוליטית הן את ראש הממשלה ויו"ר הליכוד והן לרסק את הליכוד כמפלגה המובילה במחנה הלאומי".‎

ברקת במטה מפלגת הליכוד, בספטמבר
ברקת במטה מפלגת הליכוד, בספטמברצילום: תומר אפלבאום

סער כתב לאחר מכן בטוויטר: "כשנלחמתי עבור הליכוד, שנותר עם 12 מנדטים, ברקת חגג עם שמפניות במטה 'קדימה'. אחרי כמה ימים בכנסת, ברקת עושה קמפיין כביכול ל'ממלא מקום יו"ר התנועה' וכדי להוכיח שהוא קיים מנהל קמפיין הסתה נגדי. ברקת, תלמד: ליכודניקים לא קונים בכסף - ומנהיגות לא בזגזוגים ומצמוצים". 

בתגובה ענה ברקת לסער: "מנהיגות אמיתית נבחנת בשעת משבר. התבלבלת קצת ממחיאות הכפיים של השמאל והתקשורת ונכשלת בניסיון להדיח את ראש הממשלה. גילית חוסר נאמנות בשעה הכי קשה של נתניהו והליכוד. הפניקה, איבוד העשתונות והמתקפות האישיות והנמוכות כלפי ראש הממשלה וכלפי לא יצליחו לטשטש זאת. תתבייש לך!".

בשעות הערב נכתבה בחשבון הטוויטר של הליכוד הודעת תמיכה בנתניהו. "רוב שרי הליכוד, המייצגים רוב עצום של מתפקדי הליכוד, הביעו תמיכה חד משמעית ברה״מ נתניהו. ביניהם השרים אמיר אוחנה, יריב לוין, יובל שטייניץ, דודי אמסלם, זאב אלקין, מירי רגב, ח״כ ניר ברקת ואחרים", כתבו בליכוד. עוד נכתב כי "התקשורת מסתירה את התמיכה האדירה של הליכוד בנתניהו, בניסיון לעוות את המציאות. פייק ניוז!". 

הבוקר ביקש סער מיו"ר מרכז הליכוד, חיים כץ, לקדם פריימריז בזק לראשות המפלגה. סער ביקש לכנס בהקדם את מרכז הליכוד כדי לקיים את הבחירות המקדימות לפני תום תקופת 21 הימים שבהם הכנסת יכולה להציע מועמד לראשות הממשלה. לדברי סער, "בכוחו של מהלך זה למנוע הידרדרות המדינה לבחירות שלישיות מיותרות". סער הוסיף כי "מאחר שניתן להקים ממשלה עוד בכנסת הנוכחית, יש לפעול לסיום המשבר הפוליטי במדינה הנמשך כבר כשנה".

בהמשך אמרה שרת התרבות והספורט, מירי רגב, כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט "יתנקש בדמוקרטיה הישראלית", אם יחליט שלא יהיה אפשר להטיל על נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה בשל כתב האישום נגדו. בראיון לגלי צה"ל אמרה רגב כי "זאת תהיה החלטה של קו פרשת מים". רגב הוסיפה כי ההחלטה תהיה מנוגדת לחוק יסוד הממשלה, שלא אוסר על ראש ממשלה שעומד לדין להמשיך בכהונתו עד לקבלת פסק דין סופי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ