חיים לוינסון
גדעון סער בסניף הליכוד בהוד השרון, בשבוע שעבר
גדעון סער בסניף הליכוד בהוד השרון, בשבוע שעברצילום: מגד גוזני
חיים לוינסון

ראש המועצה האזורית שומרון וחבר הליכוד, יוסי דגן, הודיע היום (שלישי) כי הוא תומך בקריאתו של ח"כ גדעון סער לקיים פריימריז לראשות המפלגה. "סער הוא מנהיג ערכי וראוי, מעמודי התווך של המחנה הלאומי, שהוכיח את עצמו בשנים האחרונות בשמירה על ארץ ישראל, ערכי הציונות והלאום", כתב בפייסבוק. דגן, שעומד בראש אחת מקבוצות הפוקדים המשמעותיות ביותר בליכוד, אמר על סער כי "ראוי ביותר שיתמודד בפריימריז על הנהגת התנועה לקראת הבחירות הבאות".

לדברי דגן, "ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא מהמנהיגים הגדולים שקמו למדינת ישראל, רמה אחת מעל רבים מראשי הממשלה שכיהנו לפניו". עם זאת, דגן כתב כי "חובה עלינו לזכור ששלטון המחנה הלאומי כולו, נמצא בסכנה מוחשית. במציאות שנוצרה, והיות ונראה כי אין אפשרות להקים ממשלה, חייבים לקיים פרימרייז לראשות התנועה". סער ביקש בשבוע שעבר מיו"ר מרכז הליכוד, חיים כץ, לקיים פריימריז בזק לראשות התנועה.

בנוסף לדגן, בימים האחרונים הביעו תמיכה בסער שורה של ראשי רשויות מטעם הליכוד ופעילים מובילים במפלגה. ראש המועצה המקומית מטולה דוד אזולאי אמר שלשום כי "סער הוא אדם מאחד, מביט בגובה העיניים ובעל ניסיון רב להוביל את השינוי ולהוציא אותנו מהפלונטר הפוליטי המתמשך". ראש העיר אופקים יצחק דנינו מסר כי הוא "נחוש לפעול לבחירתו של גדעון סער ליו"ר המפלגה" וכי סער יוכל "לחבר את הקצוות הפוליטיים, וליצור את החיבורים הנדרשים כדי לחלץ את כולנו מהתסבוכת הפוליטית אליה נקלענו".

יוסי דגן בהפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים, בשנה שעברה
יוסי דגן בהפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים, בשנה שעברהצילום: אורן בן חקון

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן אמר בשבוע שעבר לחדשות 12 כי נתניהו צריך להתפטר בשל כתבי האישום שהוגשו נגדו, והביע תמיכה בסער. ראש ההתנחלות קדומים, חננאל דורני, אמר כי יש לקיים פריימריז והבהיר כי יתמוך בו בסער. "גדעון אדם נאמן, היה שר פנים ושר חינוך מצוין, חבר אמת ומנהיג אשר ניחן באומץ לב ציבורי הנלחם על עמדותיו ועל הערכים בהם הוא מאמין ודוגל", כתב אתמול דורני בפייסבוק. גם ראש העיר עכו שמעון לנקרי הביע בשבוע שעבר תמיכה בסער.

גם ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, כתב בשבוע שעבר פוסט תמיכה בסער. לדבריו, "המציאות העכשווית לא מיטיבה עם מורשת נתניהו. הקיפאון השלטוני שאנו עדים לו בשנה האחרונה, הכאוס והפילוג החברתי השורר בעת הזו פוגע פגיעה אנושה בתושבי המדינה, בנזקקיה, בבטחונה, בשגשוגה ובעתידה". הלוי קרא לנתניהו להסכים לקיום פריימריז לראשות הליכוד, והדגיש כי יתמוך במועמדותו של סער.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ