גדעון סער: יש הסתה פרועה מטעם נתניהו, מי שקורא לפריימריז מותקף באלימות

סער טען בראיון ל-ynet כי ראשי רשויות מהליכוד מאוימים בשלילת תקציבים כדי שלא יתמכו בו. לדבריו, "אנחנו מגיעים למקום מאוד מסוכן, למקום של הקצנה של השיח בתוך התנועה למי שנאמן לתנועה"

הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סער בוועדת החוץ והביטחון, בחודש שעבר
סער בוועדת החוץ והביטחון, בחודש שעבר
הארץ

ח"כ גדעון סער (הליכוד) האשים היום (חמישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ב"הסתה פרועה" וטען כי מי שתומך בקריאתו לפריימריז בזק לראשות המפלגה מותקף באלימות. את הדברים אמר סער בראיון ל-ynet.

סער סיפר כי "ראשי רשויות מאוימים בתקציבים שלהם על מנת שלא לתמוך בגדעון סער או כן לתמוך בראש הממשלה, אלה פרקטיקות של אלימות שמעולם לא היו בליכוד. כל ההסתה הזאת מגיעה מראש הממשלה והוא מעולם לא יצא נגדה. הוא יודע שמטעמו מתקיימת הסתה פרועה ברשתות החברתיות". דבריו של סער מגיעים על רקע תמיכה הולכת וגוברת של ראשי רשויות מהליכוד בו.

חברי ליכוד בסניף בהוד השרון, בחודש שעבר
חברי ליכוד בסניף בהוד השרון, בחודש שעבר צילום: מגד גוזני

סער התייחס בראיון לחברי הליכוד שיצאו נגדו לאחר שקרא לבחירות מקדימות במפלגה: "כל אחד יש לו אינטרסים אישיים... השאלה האמיתית שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו, איך הגענו למצב כתנועה דמוקרטית, שמי שקורא להתמודדות דמוקרטית... זה כבר בגידה, זה כבר תקיעת סכין בגב, לא רק אני ובני משפחתי מותקפים בצורה מכפישה, בצורה אלימה, גם כל מי שמעז מקרב ראשי הרשויות המקומיות לצאת ולומר שצריך לקיים פריימריז, כל אחד מהם מותקף באלימות".

לדברי סער, "הגענו לזה שבשבוע שעבר התקיים כנס בסניף הליכוד הוד השרון, בפנים היתה לי אהדה אדירה, אבל בחוץ היתה משטרה. והיו שם אנשים, לא מהוד השרון, עם קריאות מסיתות. אנחנו מגיעים למקום מאוד מסוכן, למקום של הקצנה של השיח בתוך התנועה למי שנאמן לתנועה. סותמים פיות למי שאפשר לסתום את הפה. אני אמשיך לעמוד על עמדותיי".

סער בסניף הליכוד בהוד השרון, בחודש שעבר
סער בסניף הליכוד בהוד השרון, בחודש שעברצילום: מגד גוזני

"לי יש מנדט מהליכוד, מבוחרי הליכוד", המשיך סער, "הם בחרו בי ואני הצעתי להעביר את ההכרעה לחברי הליכוד. ומי שטרפד את זה היו כל אותם חסרי חוליות שנתנו גיבוי במצב שהם יודעים שהם ממשיכים לתקוע את המדינה והם יודעים שהם מסכנים את שלטון הליכוד, ולמרות זאת הם ממשיכים ללכת במצעד הזה. אגב, לא בעיוורון אלא בעיניים פקוחות. לכולם ברור לאן זה מוביל".

לשאלה מי אשם במצב הפוליטי ענה סער: "אני לא רוצה לחלק נטל של אשמה. אבל בסופו של דבר היה דבר אחד הגיוני לעשות, אם אנחנו לא רוצים למנוע את העברת השלטון ליריבינו הפוליטיים ולהציל את המדינה מהמשך המשבר הפוליטי שבו היא נמצאת כבר שנה". לדבריו, "אם נתניהו ימשיך להוביל את הליכוד יש שתי אפשרויות: אחת, שנמשיך להיות באותו מצב ואף אחד לא יכול להקים ממשלה. שתיים, שנמסור את השלטון ליריבינו הפוליטיים במתנה וזאת הסכנה שאני רואה כרגע".

בחודש שעבר ביקר סער את נתניהו, ואמר כי הוא לא מסוגל להקים ממשלה בגלל כתב האישום נגדו. סער קרא אז לקיים פריימריז בזק בליכוד לפני תום המנדט שניתן לכנסת, כדי למנוע בחירות נוספות. "בשתי מערכות הבחירות (נתניהו) לא הצליח להקים ממשלה. הוא קיבל גיבוי מלא מאיתנו גם כשעשה טעות כמו פיזור הכנסת", אמר סער בראיון לפגוש את העיתונות בחדשות 12.

ראש המועצה האזורית שומרון וחבר הליכוד, יוסי דגן, הודיע ביום שלישי כי הוא תומך בקריאתו של סער לקיים פריימריז לראשות המפלגה. "סער הוא מנהיג ערכי וראוי, מעמודי התווך של המחנה הלאומי, שהוכיח את עצמו בשנים האחרונות בשמירה על ארץ ישראל, ערכי הציונות והלאום", כתב בפייסבוק. דגן, שעומד בראש אחת מקבוצות הפוקדים המשמעותיות ביותר בליכוד, אמר על סער כי "ראוי ביותר שיתמודד בפריימריז על הנהגת התנועה לקראת הבחירות הבאות".

בנוסף לדגן, בימים האחרונים הביעו תמיכה בסער שורה של ראשי רשויות מטעם הליכוד ופעילים מובילים במפלגה. ראש המועצה המקומית מטולה דוד אזולאי אמר השבוע כי "סער הוא אדם מאחד, מביט בגובה העיניים ובעל ניסיון רב להוביל את השינוי ולהוציא אותנו מהפלונטר הפוליטי המתמשך". ראש העיר אופקים יצחק דנינו מסר כי הוא "נחוש לפעול לבחירתו של גדעון סער ליו"ר המפלגה" וכי סער יוכל "לחבר את הקצוות הפוליטיים, וליצור את החיבורים הנדרשים כדי לחלץ את כולנו מהתסבוכת הפוליטית אליה נקלענו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ