הארץ

יו"ר גשר אורלי לוי-אבקסיס הגיבה לביקורת שנמתחה עליה בשל התנגדותה לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת, ואמרה כי החיבור בשמאל סיפק למרצ "חבל הצלה לכנסת", וכי "ראוי שיצטנעו קצת". לדבריה, "אנחנו אלה שהצילו אותם מלא לעבור את אחוז החסימה". בראיון שהעניקה לידיעות אחרונות, אישרה לוי-אבקסיס את ההערכות כי לא תמליץ על גנץ לנשיא, והודיעה כי לא תמליץ על איש.

לוי-אבקסיס הודיעה השבוע כי לא תתמוך בממשלה שתישען על קולות "בל"ד והמשותפת". ואולם, לנוכח התפשטות הקורונה, הבוקר פרסמה הודעה שבה מסרה כי זהו "צו השעה לממשלת חירום לאומית. ממשלת אחדות". עם זאת, היא לא ציינה אם תהיה מוכנה לשבת בממשלה עם חברי הרשימה המשותפת.

בבחירות בספטמבר קיבלה העבודה-גשר שישה מנדטים, ואילו בבחירות באפריל גשר לא עברה את אחוז החסימה כשרצה ברשימה עצמאית. בראיון שפורסם הבוקר אמרה לוי-אבקסיס: "אנשי מרצ מתפארים בקולות שלא ממש קיימים, כפי שהוכח בתוצאות הבחירות (העבודה-גשר-מרצ קיבלה שבעה מנדטים). רבים מפעילי מרצ אפילו לא התביישו להופיע בתקשורת ולהתגאות בכך שהצביעו למשותפת".

שמולי, פרץ והורוביץ במסיבת עיתונאים בת"א, אתמול. "עמיר פרץ ידע היטב את עמדותיי, עם רובן גם הסכים"צילום: דניאל בר און

היא הדגישה כי תעדיף "ללכת לבחירות נוספות, מאשר להקים ממשלת מיעוט בגיבוי תומכי טרור". עוד התייחסה לטענה כי עמיר פרץ הופתע מהודעתה, ואמרה כי הוא "ידע היטב את עמדותיי, עם רובן גם הסכים".

גשר נחשבת לסיעה נפרדת, ובשל כך יכולה לוי-אבקסיס להמליץ על מועמד שאינו מוסכם על העבודה-מרצ. בראיון היא הבהירה כי "בכל מקרה אני לא אמליץ לנשיא על גנץ, כדי לא לאפשר לו להקים להקים ממשלת מיעוט בתמיכת בל"ד, וגם לא אמליץ על נתניהו". לדבריה, "ההתנגדות שלי לנתניהו היא עקרונית. אני רוצה להחליף את שלטונו כי אני רוצה להחליף את המדיניות האנטי-חברתית שלו. המסר 'רק לא ביבי' לא מספק אותי".

על הביקורת הקשה שהוטחה בה, אמרה: "כואב לי לראות שאף אחד מהמנהיגים לא מנסה להרגיע את הפעילים. נחצו פה גבולות בשיח. זה בלתי נסבל ואני גם מרגישה שיש פה אלמנט מיזוגני. כל פעם שאשה לא מיישרת קו עם האני מאמין שלהם, אז ההתקפה עליה מקבלת אופי בוטה, נמוך ומיני". 

לוי-אבקסיס התייחסה גם לטענה על עסקה שנרקמה בינה לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבמסגרתה היא תתמוך בו והוא יפעל להבטיח כי אביה, דוד לוי, ימונה לנשיא. "כל הסיפור הזה לא היה ולא נברא", אמרה, "אף אחד לא הבטיח לי שום דבר, לא בנוגע לעצמי ולא בנוגע לאבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ