הכנסת אישרה הקמת ארבע ועדות זמניות, בהן ועדה למאבק בקורונה

הכנסת אישרה גם הקמת ועדה להתמודדות עם האלימות בחברה הערבית וועדה בענייני עבודה ורווחה, שבראשן יעמדו נציגי הרשימה המשותפת. חברי גוש הימין החרימו את ההצבעות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מליאת הכנסת, בשבוע שעבר
מליאת הכנסת, בשבוע שעברצילום: גדעון שרון / דוברות הכנסת

הכנסת אישרה היום (שלישי) את הקמתן של ארבע ועדות זמניות: ועדה להתמודדות עם מגפת הקורונה בראשות ח"כ עפר שלח (כחול לבן), ועדה להתמודדות עם פשיעה ואלימות בחברה הערבית בראשות נציג מהרשימה המשותפת, ועדה להיערכות מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה ולפתרון משבר החינוך המיוחד בראשות ח"כ ניצן הורוביץ (העבודה-מרצ), וועדה מיוחדת שתעסוק בענייני עבודה ורווחה, בראשות נציג הרשימה המשותפת.

מליאת הכנסת אישרה גם כי ארבע הוועדות האלו יכהנו עד להקמת הוועדות הקבועות של הכנסת ה-23. 58 חברי הכנסת הנמנים על גוש מפלגות הימין החרימו את ההצבעות.

ניסנקורן בכנסת, היוםצילום: עדינה ולדמן / דוברות הכנסת

ח"כ עאידה תומא-סלימאן כתבה כי היא תמונה לראשות הוועדה המיוחדת לרווחה ועבודה. "אני מתחייבת לפעול למען כל העובדים והמוחלשים שנפגעים בימים קשים אלו. זו מחויבות כבדה, אבל אאבק בכל כוחי כדי שהממשלה תיקח אחריות אמיתית, ולא רק בסיסמאות, לכל מי שנפגע מהמגיפה הזו ומההזנחה רבת השנים של הממשלה".

הלילה אישרה הכנסת את הקמתן שלוש ועדות קבועות - הוועדה המסדרת, ועדת החוץ והביטחון וועדת הכספים. לתפקיד יו"ר הוועדה המסדרת מונה חבר הכנסת אבי ניסנקורן (כחול לבן), מתוקף חברותו במפלגה של המועמד שקיבל את המנדט להרכבת הממשלה. בכינוס הוועדה המסדרת הוחלט שבראש ועדת החוץ והביטחון יעמוד ח"כ הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי (כחול לבן) ובראש ועדת הכספים יעמוד ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), במקומו של היו"ר הוותיק ח"כ משה גפני (יהדות התורה).

יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ אבי ניסנקורן, אמר היום כי "אנחנו בימים קשים, הציבור הישראלי מסתכל עלינו ואני חושב שהוא רוצה גם לראות כנסת שעובדת ביחד, גם לראות מלחמה משותפת בנושא הקורונה וגם שמירה על הדמוקרטיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ