מיקי זוהר: התקיפות בינינו לבין כחול לבן עלולות להוביל לפירוק הממשלה

יו"ר הקואליציה אמר לגלי צה"ל כי הוויכוחים בין המפלגות לא מסכנים את הקואליציה בשלב זה, אולם הבהיר: "בסופו של יום תגיע הידרדרות". הוא הוסיף שהח"כים היו מעדיפים קואליציה עם דעות זהות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקי זוהר בכנסת, בינואר
מיקי זוהר בכנסת, בינואר

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר (הליכוד) אמר הבוקר (חמישי) כי התקיפות בין הליכוד לבין כחול לבן יכולות להוביל לפירוק הממשלה. בריאיון לגלי צה"ל הדגיש זוהר כי הוויכוחים ביניהם לא מסכנים את הקואליציה בשלב זה, אך הבהיר: "בסופו של יום תגיע הידרדרות, כשמתחילה הידרדרות מאוד קשה לעצור אותה".

זוהר הוסיף כי "צריכים לזכור שעל כל אמירה של פוליטיקאי מצד אחד תהיה תגובה מהצד השני". לכן, אמר זוהר, "אני קורא לכל הצדדים להרגיע משחק". זוהר אמר בריאיון כי חברי הכנסת היו מעדיפים שהקואליציה תהיה "הרבה יותר אורגנית עם דעות יותר זהות", בעוד שממשלת האחדות "טומנת בחובה כמובן דעות שונות". עם זאת, לדבריו, "כשאני רואה את הכנסת מתפקדת, אני מבין שעשינו את ההחלטה הנכונה".

בשבוע שעבר קטע שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר ששרת התחבורה מירי רגב אמרה בראיון כי הוא "לא בשל להיות ראש ממשלה". גנץ אמר כי הדברים חורגים מההתנהגות המצופה משותפים לממשלה, דרש התנצלות ועזב את החדר. לאחר פרסום דבריה של רגב פורסמה הודעה מאת "בכירים בליכוד" ללא פירוט שמותיהם, ובה נכתב: "הקמפיין הסתיים וזו העת לאחדות. הגיע הזמן להפסיק את המתקפות האישיות מכל צד שהוא. הבחירות מאחורינו והמשימות המשותפות לפנינו ועלינו לשלב ידיים למען אזרחי ישראל".

רגב היתה מעורבת בחיכוך נוסף עם כחול לבן, שכתבו אתמול בחשבון הרשמי של המפלגה בטוויטר: "לראשונה זה שנים, כולם מבינים שיש אוזן קשבת במשרד התרבות". שרת התרבות לשעבר הגיבה לציוץ, וכתבה: "כחול לבן תפתחו את האוזניים: גם מסע החנופה לבייס שלכם לא ישנה את העובדות. מקווה שבמשרד התרבות תהיה עשייה מעבר לגזירת הסרטים של הפרויקטים שהובלתי. קצת צניעות וענווה לא תזיק לכם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ