נציגת הליכוד המיועדת בוועדה לבחירת שופטים: "מחפשת השקפה שמתאימה לליכוד"

מארק צפוייה להיכנס לכנסת לאחר ששרים מהליכוד יתפטרו במסגרת החוק הנורווגי. "הליכוד רוצה לממש את הערכים שלשמם הוא נבחר", אמרה בריאיון לכאן ב'

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארק בכנסת, ב-2018
מארק בכנסת, ב-2018צילום: אוליבייה פיטוסי

חברת הליכוד אוסנת מארק, המיועדת לכהן בוועדה לבחירת שופטים, אמרה הבוקר (חמישי) כי היא תומכת במינוי שופטים שיש להם "השקפה שמתאימה לליכוד". מארק, שצפויה להיכנס לכנסת לאחר ששרי הליכוד יתפטרו במסגרת החוק הנורווגי, אמרה את הדברים בריאיון לכאן ב', בתשובה לשאלה אם תתמוך בעתיד במועמדותם של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, לכהונה בבית המשפט העליון.

מארק הוסיפה בריאיון כי "הליכוד רוצה לממש את הערכים שלשמם הוא נבחר, ויש פה למעלה ממיליון וחצי אזרחים שבחרו מפלגה מסוימת ודרך מסוימת (הליכוד קיבל 1.352 מיליון קולות בבחירות), ואנחנו רוצים להביא אותה לידי ביטוי". היא אמרה שיש מי שמציג את הימין כ"נגד בתי המשפט" ו"רוצה אנרכיה". אולם לדבריה, "אנחנו ממש לא רוצים אנרכיה. אני חושבת שיש פה הרבה אנשים במדינת ישראל, שהם למעלה ממחצית הציבור כאן שהם ימנים, הם מאמינים במערכת המשפט, אם כי הם חושבים שצריכים להתבצע כאן שינויים כאלה ואחרים".

אפי נוה בבית משפט השלום בתל אביב, בשנה שעברהצילום: ראובן קסטרו

עוד אמרה מארק כי "יש סוגיות שבתי משפט לא יכולים להיכנס אליהן". עם זאת, היא הבהירה שהיא סבורה כי "ברגע שיש פסק דין שניתן בבית משפט, האזרחים צריכים לכבד אותו".

מארק גם מתחה ביקורת על פעילות הוועדה בקדנציה הקודמת בעקבות כמה פרסומים על מינוי שופטים. בין היתר פורסם כי יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, פעל למנות שופטות שקיימו עמו יחסי מין, וקידם את מועמדותו של השופט איתן אורנשטיין לנשיאות בית המשפט המחוזי בתל אביב, לכאורה בתמורה לקבלת סיוע ממנו. "אני לא ארצה לראות מה שראינו בוועדה למינוי שופטים הקודמת, שבה נבחרו גם חלק מהשופטים מטעמים כאלה ואחרים", אמרה, "יש כל מיני פרשיות עם לשכת עורכי הדין".

בראש הוועדה לבחירת שופטים עומד שר המשפטים אבי ניסנקורן, ונציגת הממשלה הנוספת אמורה להיות שרת התחבורה מירי רגב. מלבד מארק, את הכנסת אמור לייצג ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ). בוועדה מכהנים גם שלושה שופטים ושני נציגי לשכת עורכי הדין. באפריל פורסם ב"הארץ" כי הליכוד יזם בהסכם הקואליציוני עם כחול לבן מנגנון הטלת וטו על בחירת שופטים כדי לחסום את מינוי ניצן לעליון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ