צחי הנגבי: להגיד שלאנשים אין מה לאכול בגלל המשבר זה חרטא

השר ביטל בראיון בערוץ 12 את הטענה כי לאזרחים רבים אין כסף לרכוש מזון בשל מגפת הקורונה: "שטויות, זה פופוליזם". הנגבי התנצל בעקבות הביקורת שספג. נתניהו: מצר על אמירות כאלה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנגבי בישיבת ממשלה בירושלים, בחודש שעבר. "זו לא היתה כוונתי ואני חוזר בי מן הדברים"
הנגבי בישיבת ממשלה בירושלים, בחודש שעבר. "זו לא היתה כוונתי ואני חוזר בי מן הדברים"צילום: מארק ישראל סלם

השר צחי הנגבי כינה אתמול (שישי) "חרטא" את הטענה שלאנשים אין מה לאכול בשל המשבר הכלכלי שנגרם בעקבות התפשטות הקורונה. הנגבי, שר בלי תיק בממשלה, הוסיף בראיון לתוכנית "אופירה וברקוביץ" בערוץ 12 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו אשם במצוקתם הכלכלית של אזרחים שנפגעו במשבר.

"השטויות האלה שלאנשים אין מה לאכול זה חרטא", אמר אמש הנגבי בתגובה לדברי המראיינים, אייל ברקוביץ' ואופירה אסייג. "יש מיליון מובטלים שעד היום רובם קיבלו דמי אבטלה ועכשיו אנחנו צריכים להחזיר אותם לעבודה. יש עסקים שנפגעו והם במצוקה קשה, אבל להגיד שאין מה לאכול זה פופוליזם".

הנגבי הוסיף כי "הביטוי 'אין מה לאכול' הוא ביטוי מוגזם. זו הגזמה" לדבריו, "כמי שחי את הציבור ומקבל אלפי הודעות, יודע שהציבור הבין עד לפני מספר שבועות את הצורך בסגירת המשק שגרמה נזק כבד לכל האנשים שנפגעו". הנגבי הוסיף: "עכשיו אנחנו נאבקים עם השיניים והציפורניים למנוע את סגירת המשק שוב כדי למנוע מצב שלא יהיה לאנשים מה לאכול גם בהמשך".

השר מהליכוד הגן בתוכנית על האופן שבו נתניהו מטפל במשבר. "התיירות באמת נפגעה בצורה קיצונית ואני חושב אתם יכולים להבין למה אנחנו לא יכולים לאפשר את הפתיחה מחדש של הטיסות, אז זה ברור שזה לא ביבי", אמר הנגבי.

כשאסייג וברקוביץ' ביקרו את דבריו של השר וטענו כי הוא מנותק מהציבור, הוא השיב: "אתם מנותקים. אתם לא מבינים מה זה פופוליזם, זה לצעוק ולצעוק. הממשלה וכל הגאונים הכי גדולים באוצר מנסים לאזן בין צרכי הציבור לצרכים של הנזקקים. אי אפשר לשפוך כסף בלי הגבלה, אין למדינה מספיק כסף".

הנגבי ספג ביקורת בעקבות הדברים, והיום פרסם בחשבון הטוויטר שלו התנצלות. "רציתי לומר למראיינים שביקורתם המוקצנת והבוטה כלפי הממשלה מייצרת חרדה בציבור במקום תקווה", כתב, "לצערי, בלהט הדיון התבטאתי באופן שפגע ברגשות הציבור. זו לא היתה כוונתי ואני חוזר בי מן הדברים. בתוך עמי אני חי, ואני ער למצוקה הגדולה של ציבור שלם שנמצא במלחמת הישרדות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום להתבטאותו של הנגבי וכתב בפייסבוק: "אני מצר על אמירות כאילו מצוקת הקורונה היא לא אמיתית. כמו בכל העולם, הקורונה גובה גם בישראל מחירים כבדים של חיים, בריאות ופרנסה. המצוקה היא אמיתית ואני עמל מסביב לשעון כדי לתת לה מענה, לרבות סיוע כלכלי והזרמת כספים מהירה לעסקים ולאזרחים".

שר האוצר, ישראל כץ, התייחס גם הוא לדברים וכתב בטוויטר: "רבים בציבור הישראלי נקלעו למצוקה כלכלית עקב מגפת הקורונה. אני וחבריי מחויבים לעשות הכל כדי לחבק את כולם ולתת להם כל סיוע נדרש – עד להגעה לעתיד בטוח, לא להטיח בהם האשמות וביטויי גנאי".

לאחר הראיון כתב להנגבי יו"ר האופוזיציה ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד: "לך צחי, תפגוש את העצמאים, את המובטלים, את בעלי העסקים שהחיים התפרקו להם. החרטא היחידה זו ממשלת המנותקים שאתה יושב בה".

ח"כ יאיר גולן (מרצ) הוסיף: "החרטא האמיתית פה היא האמירה שמזלזלת בחצי מיליון מובטלים, והממשלה המנופחת עם שרים לענייני כלום שדואגת יום יום לעצמה בלבד". ח"כ לשעבר אילן גילאון שיתף בתגובה בחשבון הטוויטר שלו הודעה שקיבל בפייסבוק מנכה בת 60 שכתבה כי אינה עובדת ואין לה כסף לאכול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ