יולי אדלשטיין חגג במסיבה עם עשרות מוזמנים ביום שהודיע על הגבלת התקהלויות

בשבוע שעבר הודיעו יולי אדלשטיין ונתניהו כי אירועים בבתים פרטיים יוגבלו ל-20 איש, ובאותו ערב חגג יום הולדת לרעייתו בבית בהרצליה - לפני שהתקנות נכנסו רשמית לתוקף. אדלשטיין: "המסיבה התקיימה בחצר, ההנחיות לא הופרו"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדלשטיין, בשבוע שעבר
אדלשטיין, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הודיע בשבוע שעבר על הגבלת התקהלויות בבתים פרטיים, ואז נסע לחגוג את יום הולדתה של רעייתו, אירינה נבזלין, בבית פרטי בהרצליה פיתוח, עם עשרות מוזמנים — כך פורסם הערב בכאן. עם זאת, לפי הדיווח, באותו הערב ההנחיות עדיין לא נכנסו לתוקף מבחינה רשמית.

בהצהרה ביום חמישי הודיעו אדלשטיין וראש הממשלה בנימין נתניהו על הגבלות נרחבות על התקהלויות באולמות, ברים ובתי תפילה. שר הבריאות אף ציין כי התקהלויות בבתים פרטיים יוגבלו עד ל–20 איש. אולם לאחר ההצהרה - שאת פרטיה ידע מראש - נסע למסיבת יום ההולדת. אביה של נבזלין, לאוניד, הוא בעל מניות ב"הארץ".

לשכת אדלשטיין מסרה בתגובה לכאן: "מדובר ברכילות זולה שאין לה קשר למציאות. כל התקנות וההנחיות מולאו כלשונן ובמלואן. העובדות מוכיחות זאת — רעיית שר הבריאות חגגה את יום הולדתה ביום חמישי שעבר בשעה 18:00 בערב, בחצר פתוחה וגדולה, עם פחות מ–50 אנשים, בדיוק בהתאם להנחיות משרד הבריאות, החלטות הממשלה והצהרותיו של השר אדלשטיין, כפי שהיו באותה עת.

"כבר בהזמנה הודגש שהאירוע ייערך בהתאם להנחיות המשרד, כולל מדידת חום בכניסה, עטיית מסכות, ריחוק והיגיינה. ואכן כך היה ובוצע באופן המחמיר ביותר. כמו כן, קרובי משפחה וחברים מבוגרים או מכל קבוצת סיכון ידועה אחרת התבקשו שלא להגיע כדי לא לסכנם. ואכן בכניסה לאירוע מדדו לכל אורח חום, נבדק שכל אורח עוטה מסכה ווידאו שהאורחים הם רק מבין רשימת המוזמנים. ביחד כל הנוכחים לא עלו על 50 איש. השר הגיע לקראת סיום האירוע לברך את רעייתו, בשעת לילה מאוחרת, לאחר שרוב המוזמנים הלכו. כל טענה שסותרת את דברים אלה מהווה לשון הרע. מדובר בניסיון אומלל לגרום לפגיעה באמון הציבור במערכת הבריאות. אנחנו בטוחים שהציבור חכם מכך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ