מחאת הדגלים השחורים: אלפים הפגינו בצמתים וגשרים ברחבי הארץ

ההפגנות נערכו זה השבוע השלישי בעשרות מוקדים. המארגנים: "קו ישר עובר בין השחיתות השלטונית לבין אי-הטיפול במחדל הקורונה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגינים ליד קיבוץ עינת, היום
מפגינים ליד קיבוץ עינת, היוםצילום: מחאת הדגלים השחורים

אלפי בני אדם השתתפו הערב (שבת) בהפגנות של מחאת "הדגלים השחורים" בעשרות צמתים וגשרים ברחבי ישראל. המפגינים נשאו דגלים שחורים ושלטים שבהם נכתב בין היתר "ביבי תתפטר", "מנותקים נמאסתם", "אזרחים שומרים על הדמוקרטיה", "חקירה על הצוללות עכשיו" ו"ביביזיון". זוהי השבת השלישית שבה נערכות הפגנות בצמתים ובגשרים, מאז נעצר אחד ממובילי המחאה, אמיר השכל

אתמול, כמדי יום שישי בשבועות האחרונים, ערכו מאות בני אדם קבלת שבת הפגנתית מול בית ראש הממשלה בירושלים. המפגינים הצטרפו לפעילי המחאה ששוהים במקום באופן קבוע זה יותר מחודש. בשעת ההפגנה נסגר לתנועה רחוב עזה.

ממארגני ההפגנות נמסר: "קו ישר עובר בין השחיתות השלטונית לבין אי-הטיפול במחדל הקורונה. כשראש הממשלה עסוק בשכירת עורכי דין, הטבות מס למשפחתו ובריחה מהדין - אין לו פנאי או עניין באזרחי ואזרחיות המדינה. מדינת ישראל לא יכולה לצאת מהמשבר אליו נכנסה כשעומד בראשה מנהל גרוע שעסוק בענייניו הפליליים".

יובל שפירא מקיבוץ עינת, שמארגן זה השבוע השלישי ברציפות את ההפגנה על הגשר ליד הקיבוץ, אמר: "הגענו להיאבק על דמות המדינה ועתידה, יותר מ-250 אשה ואיש השותפים באמונה כבירה שטיפה ועוד טיפה של כל אחד מאיתנו ימיסו ויפוררו את הסלע השלטוני שלא סופר אותנו". נגה רונן, שארגנה שתיים מההפגנות בעמק החולה, הוסיפה: "גדלנו מ-40 מפגינים בשבוע שעבר לכמעט 200, וזאת רק ההתחלה. הפעם הצטרפו גם צעירים ומשפחות רבות שבאו עם ילדיהן להילחם על הבית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ