סקר: הליכוד יורד ל-33 מנדטים, יש עתיד עם 19; יותר מ-60% אינם מרוצים מנתניהו

לפי סקר של חדשות 13, גוש הימין יורד ל-61 מנדטים. 61% הביעו חוסר שביעות רצון מראש הממשלה, ו-75% אמרו שהטיפול במשבר הכלכלי לא טוב

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו במשרד ראש הממשלה בירושלים, בשבוע שעבר
נתניהו במשרד ראש הממשלה בירושלים, בשבוע שעברצילום: קובי גדעון / לעמ

לפי סקר של חדשות 13 שפורסם הערב (ראשון), אילו היו מתקיימות בחירות, גוש מפלגות הימין היה מקבל 61 מנדטים. לפי הסקר, הליכוד זוכה ל-33 מנדטים, ירידה של חמישה מושבים לעומת סקר קודם מסוף חודש יוני, בעוד שיש עתיד הופכת למפלגה השנייה בגודלה עם 19 מושבים, לעומת 16 מושבים בסקר קודם. עוד עולה מהסקר כי כמעט שני שליש מהציבור לא מרוצה מתפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מהסקר עולה כי הרשימה המשותפת זוכה ל-16 מנדטים, ומפלגת ימינה מתחזקת ל-13 מנדטים. כחול לבן נותרת עם תשעה מושבים, בדומה לסקר הקודם. לישראל ביתנו וליהדות התורה ניתנו שמונה מנדטים כל אחת, ולש"ס ומרצ שבעה כל אחת. מפלגת העבודה זכתה ל-1.3% מהקולות ולא עוברת את אחוז החסימה, לפי הסקר.

הסקר בדק בנוסף את שביעות הרצון בציבור ממקבלי ההחלטות במשבר הבריאותי והכלכלי. כך עולה שרק 15% מהמשיבים אמרו שהם מרוצים מתפקודו של נתניהו, 19% אמרו שהם די מרוצים ו-61% אמרו שהם לא מרוצים. בסקר שנערך ב-21 באפריל אמרו 34% מהמשיבים שהם מרוצים ו-33% שהם די מרוצים.

כמו כן, 50% מהמשיבים בסקר אמרו שהם אינם מרוצים משר האוצר ישראל כץ, ו-53% אמרו שהם אינם מרוצים משר הבריאות יולי אדלשטיין. על ניהול המשבר הכלכלי בידי הממשלה אמרו 75% כי הוא לא טוב.

הסקר נערך בקרב 702 נשאלים על ידי פרופ' קמיל פוקס. טעות הדגימה היא 3.9%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ