אוחנה: מה שנקרא הסתה לפני רצח רבין מחוויר לעומת הפוסטים נגד נתניהו

השר לביטחון הפנים כינה את המפגינים מול בית ראש הממשלה "סוכני כאוס שרוצים לזרוע בהלה, ייאוש ומרד" והמליץ לציבור שלא להשתתף בהפגנות. על האלימות המשטרתית אמר: "לעתים המשטרה מגלה סובלנות היכן שיש להפעיל כוח - ולהפך"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר אוחנה
אוחנה ברמלה, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום
בר פלג
בר פלג

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, אמר היום (רביעי) כי ההסתה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו "עולה על גדותיה" וכי "מה שקרוי הסתה לפי רצח רבין מחוויר לעומתה". אוחנה כינה את המפגינים ליד מעון ראש הממשלה "סוכני כאוס שרוצים לזרוע בהלה, ייאוש ומרד", וקרא שלא להשתתף בהפגנות נגד הממשלה בתקופת הקורונה.

לדברי אוחנה, נתניהו הוא קורבן להסתה ש"אינה זוכה למענה הולם ולעתים לא זוכה למענה כלל". השר הזכיר בהקשר זה את הפוסט שפרסם בפייסבוק המוזיקאי אפרים שמיר, ובו קרא "לחסל את הפסיכופת", ופוסט נוסף שהשווה בין נתניהו לבין מלך צרפת לואי ה-16 שהוצא להורג.

אוחנה תקף את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלדבריו הפקיע מהמשטרה את הסמכות להורות על פתיחה בחקירה כשעולה חשד להסתה. היום דחה מנדלבליט את פניית השר, שדרש ממנו להורות על חקירת התבטאויות נגד נתניהו, וכתב לו כי "המשפט הפלילי אינו יכול לשמש ככלי העיקרי לחינוך הציבור על אודות דרך ההתבטאות הראויה".

מפגינים ליד בית ראש הממשלה בירושלים, אמשצילום: אורן בן חקון

על ההפגנה בירושלים אמש אמר אוחנה כי "מה שראינו אתמול זו אנרכיה". הוא התייחס למחאה המתמשכת סמוך למעון ראש הממשלה וסיפר כי קיבל פניות רבות מתושבי האזור "שלא יכולים לחיות במציאות הזאת". הוא הוסיף: "אתמול זה הגיע לשיא. חסימות כבישים, השלכות חפצים, אלה דברים שאי אפשר לעבור עליהם לסדר היום. המחאות באזור הזה הגיעו לשיא, וצריך לעשות קאט בעניין הזה".

בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה אמש השתתפו אלפי בני אדם, שקראו לנתניהו להתפטר בעקבות כתב האישום נגדו. כמה מהם התעמתו עם שוטרים שמנעו מהם להתקרב למעון, והשליכו לעברם חפצים. לאחר מכן צעדו מאות מפגינים לעבר מרכז העיר, וחסמו כבישים ואת מסילת הרכבת הקלה. 50 מפגינים נעצרו, לפי המשטרה בחשד להפרת הסדר הציבורי, גרימת נזק לרכוש ותקיפה של שוטרים ואנשי תקשורת.

אוחנה התייחס למקרי האלימות המשטרתית באחרונה, והצהיר כי יפעל לתיקון הדרוש תיקון עם המפכ"ל הבא, שאותו יבחר בתוך 30 יום. "יש מה לתקן במשטרה, שלעתים מגלה סובלנות היכן שיש להפעיל כוח, ולעתים להיפך", אמר. "אין מקום לשוטרים אלימים במשטרה, ואני מצפה שהמקרים האלימים יטופלו בצורה אפקטיבית על ידי המפקדים, כי אין לי אמון במח"ש".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ