ח"כ ברשימה המשותפת: התופעה ההומואית כמעט שאינה קיימת בחברה הערבית בישראל

חבר סיעת רע"ם, וליד טאהא, שהצביע בשבוע שעבר נגד הצעות החוק לאיסור על טיפולי המרה, אמר בראיון לכאן ב' כי הטיפולים נועדו להחזיר ל"מצב נורמלי": "לא מתיישר עם הבריאה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טאהא נואם במליאת הכנסת, החודש
טאהא נואם במליאת הכנסת, החודשצילום: עדינה ולמן / דוברו

ח"כ וליד טאהא (הרשימה המשותפת) אמר הבוקר (ראשון) כי קהילת הלהט"ב "כמעט שאינה קיימת" בחברה הערבית בישראל. טאהא, שהצביע יחד עם הליכוד נגד הצעות החוק לאיסור על טיפולי המרה שאושרו בכנסת בקריאה טרומית בשבוע שעבר, אמר בראיון לכאן ב' כי טיפולים כאלה נועדו להחזיר הומואים ל"מצב נורמלי".

"החברה הערבית ברובה המכריע מכל העדות והדתות מתנגדת לחוקים האלה", אמר טאהא בתוכנית "קלמן-ליברמן" על התנגדותו להצעות החוק. "יש לה מינהל דתי, תרבותי, ערכי ומוסרי שאיננו מקבל את הדבר הזה כדבר לגיטימי ועל כן הצבענו נגד החוק הזה".

על קהילת הלהט"ב אמר: "הנושא הזה, גם אם הוא קיים בתוך החברה הערבית, ואני מניח שהוא קיים איפשהו, הוא קיים בממדים מאוד קטנים ואלו שסובלים ממנו אפילו לא ממהרים להזדהות, כי בחברה לא מקבלים את זה בתור דבר מובן מאליו. כן, התופעה ההומואית כמעט אינה קיימת בחברה הערבית".

חבר הכנסת מסיעת רע"ם טען כי האיסור על טיפולי המרה ימנע החזרה של הומואים למה שכינה "מצב נורמלי", וכי אינו מודע לטיפולים כאלה שלא הצליחו. "אדם נברא בצלם האלוהים כזכר ונקבה. אם יש משהו שלא מתיישר עם הבריאה, האדם הזה צריך לקבל טיפול", אמר טאהא. "אני דיברתי עם המון בעלי מומחיות בעניינים האלה ואני מבקש שיביאו דוגמה אחת של אדם אחד שהובא לטיפול כזה וזה לא הצליח, בחברה הערבית לפחות".

הפגנה נגד טיפולי המרה בתל אביב, בשנה שעברהצילום: עופר וקנין

הכנסת אישרה ביום רביעי בקריאה טרומית שתי הצעות חוק האוסרות על פסיכולוגים לבצע טיפולי המרה ללהט"בים. חברי כחול לבן והעבודה תמכו בחוק, בניגוד לעמדת הליכוד ותוך הפרת המשמעת הקואליציונית. את הצעות החוק שאושרו הגישו חברי הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) ומרב מיכאלי (העבודה). הן מגדירות ביצוע טיפולי המרה כעבירה פלילית, שבצדה עונש של שנת מאסר. בנוסף, רישיונו של פסיכולוג שיבצע טיפולים כאלה יישלל למשך חמש שנים. "זה חוק נגד התעללות ועינויים בבני אדם, חוק של פיקוח נפש", אמר הורוביץ במליאה.

אחת ההצעות אושרה ברוב של 42 ח"כים לעומת 36, והשנייה ברוב של 43 לעומת 35. השר אמיר אוחנה וח"כ מיכל שיר מהליכוד תמכו בהצעות, בעוד ש-21 מתוך 36 הח"כים של הליכוד נעדרו מההצבעה. גם השרים איציק שמולי ועמיר פרץ תמכו בחוק. שלושה מחברי סיעת חד"ש - היו"ר איימן עודה, עאידה תומא-סלימאן ועופר כסיף - הצביעו בעד ההצעה, לאחר שהובהר להם כי היא אינה מתייחסת לאנשי דת. ארבעת חברי סיעת רע"ם התנגדו, בעוד שחברי בל"ד ותע"ל ושני ח"כים מחד"ש נעדרו מההצבעה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ