נתניהו: ישראל צריכה תקציב עכשיו; גנץ: התקציב צריך להיות גם ל-2021

רה"מ, שלפי מקורות פוליטיים מבקש להקדים את הבחירות לנובמבר, אמר כי "בזמן הזה אין סיבה ללכת לבחירות". יו"ר כחול לבן הצהיר: "אם הליכוד יעמוד בהסכם הקואליציוני תהיה יציבות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה, החודש
נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה, החודשצילום: עמית שאבי

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום להעביר את תקציב המדינה במהירות, והוסיף כי "בזמן הזה אין סיבה ללכת לבחירות". ראש הממשלה החליפי, בני גנץ, שב ודרש להעביר תקציב דו-שנתי בהתאם להסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן.

המועד האחרון לאישור התקציב הוא 25 באוגוסט, ואם לא יאושר עד אז הכנסת תתפזר באופן אוטומטי. בשבוע שעבר אמרו ל"הארץ" מקורות פוליטיים כי נתניהו, שדורש לקדם תקציב ל-2020 בלבד, החליט שלא להעביר אותו וחותר להקדים את הבחירות לנובמבר. במקרה כזה ימשיך נתניהו לעמוד בראש ממשלת מעבר. ראש הממשלה הכחיש את הדיווח, והאשים את כחול לבן בהכשלת התקציב.

בישיבת סיעת הליכוד היום הצהיר נתניהו: "לנוכח הביטחון והקורונה, ישראל לא צריכה בחירות - היא צריכה תקציב. אם נעביר את התקציב עכשיו נוכל לפתוח את שנת הלימודים בספטמבר, נוכל להעביר כספים לעצמאים. זה מה שהמדינה זקוקה לו בעת הזו".

בישיבת סיעת כחול לבן אמר גנץ כי לישראל דרוש תקציב "אחראי וארוך טווח". לדבריו, "הליכה לבחירות רביעיות בתוך שנה, בזבוז מיליארדים על שלטי פרסומות של פוליטיקאים, יהיו חוסר אחריות לאומי והתעלמות מרצון העם". הוא הוסיף: "לפי ההסכם שנחתם עם הליכוד, התקציב צריך להיות עד סוף 2021. אם הליכוד יעמוד בהסכם תהיה יציבות, ואני מצפה ממנו לעשות זאת".

היום הגיש ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) הצעה לתיקון חוק יסוד הכנסת, שתעניק לממשלה ארכה לצורך העברת התקציב. לפיה, המועד האחרון לאישור התקציב יהיה 200 יום מיום כינון הממשלה במקום 100 בחוק הקיים. במערכת הפוליטית העריכו כי אם הליכוד וכחול לבן לא יגיעו להסכמה בעניין תוקף התקציב ויבקשו להימנע מבחירות הן עשויות לתמוך בהצעה של האוזר. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ