תמנו-שטה וינקלביץ' הכחישו כי פגשו את נתניהו כדי לדון בקואליציה חלופית

שתי השרות התייחסו לפרסום בחדשות 12 ולפיו ראש הממשלה נפגש עם שרה בכחול לבן כדי לגרום לה לערוק ממפלגתה. ינקלביץ': "די עם הניסיונות לייצר ספין"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמנו-שטה בסיור בדרום, ביוני
יהונתן ליס

השרות פנינה תמנו-שטה ועומר ינקלביץ' הכחישו הערב (שבת) כי נפגשו עם בנימין נתניהו כדי לדון בקואליציה חלופית. זאת בעקבות הפרסום בחדשות 12 ולפיו ראש הממשלה נפגש עם שרה בכחול לבן כדי לגרום לה לערוק ממפלגתה.

"ביום חמישי התקיימה פגישה ביני לבין ראש הממשלה נתניהו. הפגישה היתה נטו מקצועית על הערכות המשרד בתקופת הקורונה, ולקראת גלי העלייה הצפויים", כתבה שרת הקליטה תמנו-שטה בטוויטר, והוסיפה: "הפגישה התקיימה בידיעת בני גנץ. כל ספקולציה אחרת אינה קיימת. לא אתן את ידי לממשלה צרה. הדבר היחיד שצריך לעשות עכשיו זה להעביר תקציב לשנת 2021-2020".

ינקלביץ' בכנסת, באפרילצילום: אוליבייה פיטוסי

גם שרת התפוצות ינקלביץ' התייחסה לפרסום וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "מבקשת להבהיר פה: לא נערכה כל פגישה אישית ביני ובין ראש הממשלה, ואין צורך בספינים מיותרים. התקיימה ישיבה בה השתתפתי לצד גורמי מקצוע, המל"ל ומטה הקורונה בנושא תוכניות משרדי לתקופת הקורונה. שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ עודכן כמובן על אודות הפגישה. די עם הניסיונות לייצר ספין מעבודה שגרתית במשרד ממשלתי".

מוקדם יותר הערב אמר גנץ כי לא ייסוג מדרישתו לאשר תקציב דו-שנתי, כפי שסוכם בהסכם הקואליציוני. זאת בניגוד לעמדתו של נתניהו, הדורש לאשר תקציב חד-שנתי. לדבריו, נתניהו "עושה חשבונות שלא קיימים אצלי. מניח שיש שיקולים שבגינם הוא רוצה בחירות"

אם לא יאושר תקציב המדינה עד 25 באוגוסט, או אם לא יוסכם על דחיית המועד לאישורו, הכנסת תפוזר וייערכו בחירות בנובמבר. אישור תקציב חד-שנתי יאפשר לנתניהו להביא לפיזור הכנסת אם התקציב ל-2021 לא יאושר בכנסת עד לחודש מארס, כפי שקובע החוק. במצב כזה, הבחירות אמורות להיערך בחודש יוני ונתניהו צפוי להישאר בתפקידו כראש ממשלת המעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ