ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (שלישי) את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, והאשים אותו ב"אוזלת יד" לנוכח גילויי הסתה נגדו ונגד בני משפחתו. "אפסות הפעולה שלך נוכח הקריאות לרצח שלי ושל בני משפחתי והאיומים באונס של רעייתי היא לא פחות מאשר התרה שערורייתית של דמנו", כתב נתניהו למנדלבליט. עוד כתב נתניהו כי הוא דורש לפתוח מיד בחקירה פלילית של "כל הקוראים לרצח שלי ושל משפחתי, שחלקם אפילו מפרטים את האופן בו ירצחו אותנו". 

בין השאר האשים נתניהו את מנדלבליט כי לא פעל נגד אדם שאיים לדבריו בטוויטר כי יאנוס את רעייתו. "בשבוע שעבר, מפגינים מול מעון ראש הממשלה נופפו באיברי מין מנופחים שעליהם כתבו כתובות נאצה בעלי אופי מיני המכוונות לרעייתי, לבני יאיר ולי", כתב נתניהו למנדלביט. "וכאילו לא די בזה, גם לא מצאת לנכון לפתוח בחקירה מיידית על ציוץ התועבה בטוויטר שנשלח אליך, של גולש שאיים במפורש לאנוס את רעייתי - לא במרומז, לא במעורפל, אלא באיום של מעשה אונס ברוטלי ומזעזע".

מנדלבליט, במאיצילום: אלכס קולומויסקי

מהמשטרה נמסר היום כי בעקבות הציוץ בטוויטר נחקר בעל החשבון בחשד להטרדה מינית ושוחרר בתנאים מגבילים. עוד נמסר כי מדובר בציוץ שפורסם במארס 2019. בתוך כך, היום הגישה רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, תלונה במשטרה בשל איומים על חייה. התלונה הוגשה לקצינים מחטיבת החקירות שהגיעו הערב למעון רה"מ.

בסיום מכתבו ליועץ המשפטי הוסיף נתניהו: "אני רוצה לקוות שבניגוד לכל תשובותיך הקודמות, הפעם תתקבל ממך תגובה הולמת ולא עוד מכתב דחייה  ביורוקרטי מתפתל שזועק לשמים מחד-צדדיות, חוסר מעש ואי-אכיפה בררנית".

בתגובה כתב מנדלבליט לנתניהו: "אין כל בסיס לטענתך כאילו מאן דהוא מקל ראש בתלונות ביחס אליך או ביחס למי מבני משפחתך". עוד כתב היועץ לראש הממשלה: "כל גורמי מערכת אכיפת החוק, לרבות משטרת ישראל, פרקליטות המדינה ואני באופן אישי, מטפלים ברצינות רבה ובנחישות בכל תלונה על הסתה או איום המופנה כלפיך או כלפי בני משפחתך, אשר מעוררת חשד לפלילים". לדבריו, בחודשים האחרונים נפתחו 29 חקירות בגין איומים והסתה נגד נתניהו ובני משפחתו. גם היועץ ציין במכתבו כי נפתחה בימים האחרונים חקירה נגד בעל חשבון הטוויטר.

בסיום תשובתו לראש הממשלה כתב מנדלבליט: "לא בשולי הדברים אבקש להוסיף... כי ראוי להם לכל הגורמים הנוגעים בדבר, מצד זה או מצד אחר, למתן את ההתלהמות ואת שיח השנאה... גם למנהיגי הציבור יש תפקיד מרכזי ואחריות בהרגעת הרוחות, שלא נמצא עצמנו בפני תוצאות קשות ובלתי נסלחות".

בחודשים האחרונים הגיש נתניהו כמה תלונות במשטרה על הסתה נגדו. בין השאר הגיש בחודש שעבר תלונה בעקבות תגובה בפייסבוק של פרופיל בשם "דנה רון", שבה נכתב: "את ביבי צריך להוריד רק בכוח... דיקטטורים מזיזים רק עם כדור בראש!" בעקבות התלונה הודיעה פייסבוק כי מדובר בפרופיל פיקטיבי והסירה אותו מהרשת. מאוחר יותר הודיעה המשטרה כי מי שעומדת מאחורי הפרופיל היא ישראלית המתגוררת בחו"ל זה זמן רב.

בחודש שעבר שלח השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה מכתב למנדלבליט, שבו כתב: "אינך לוקח ברצינות את פנייתי בנוגע לאיומים הגוברים על חיי ראש הממשלה ובני משפחתו". בין השאר כתב מנדלבליט לאוחנה: "למרבה הצער, המכתב רצוף האשמות שווא חסרות כל ביסוס בנוגע למערכת אכיפת החוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ