ח"כ מהליכוד: עדכנתי את נתניהו לפני שביקשתי לפסול את השופטת במשפטו

חבר הכנסת שלמה קרעי הגיש בקשה לפסילת השופטת רבקה פלדמן-פרידמן בטענה כי בנה עבד בעבר במשרד עורכי דין שאחד מבכיריו הוא "מבקר חריף של נתניהו" ועד תביעה נגדו. בעבר אמר נתניהו על שופטיו כי "הם לא נבחרו במקרה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה קרעי, ביוני
הארץ

חבר הכנסת שלמה קרעי (הליכוד) הודה היום (חמישי) כי עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישתו לפסול את ראש ההרכב במשפטו - שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים רבקה פרידמן-פלדמן. קרעי טען כי בנה של השופטת עבד בעבר במשרד עורכי דין, שאחד מבכיריו הוא עד תביעה במשפטו של נתניהו, ועל כן היא מנועה מלשפוט בתיק. כמו כן טען קרעי כי אותו עד הוא "מבקר חריף ובוטה של ראש הממשלה".

שלמה קרעי בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב'

0:00
-- : --

קרעי ניסה לרמוז בראיון לתוכנית "דקלוינסון" ב"כאן ב'" כי נשיאת העליון אסתר חיות פעלה כדי להבטיח שהשופטת פרידמן-פלדמן תעמוד בראש ההרכב. כשנשאל מדוע הוא חושב שחיות עשתה זאת, השיב כי פרידמן-פלדמן "הרשיעה בעבר באופן מחמיר מאוד אדם בשוחד".

קרעי נשאל אם הוא מתואם עם עורכי הדין של נתניהו ואמר שלא. לאחר מכן נשאל אם עדכן את נתניהו בכוונתו לשלוח את המכתב ואמר שכן, אבל "לא חיכיתי לאישורו".

את הבקשה לפסילת השופטת הגיש קרעי לנשיאת העליון, אף שבקשה לפסילת שופט צריכה להיות מוגשת להרכב השופטים עצמו, ורק צד במשפט יכול לעשות זאת. משרד עורכי הדין שבו עבד בנה של פלדמן-פרידמן עד לפני שנה וחצי הוא מהמשרדים הגדולים בארץ ועובדים בו 380 עורכי דין.

שלב ההוכחות במשפטו של נתניהו צפוי להתחיל בינואר הקרוב ולהתקיים שלוש פעמים בשבוע. בחודש מאי, עם פתיחת המשפט, פורסם ב"הארץ" כי נתניהו אמר על השופטים ש"הם לא נבחרו במקרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ