דיווח: עובדות יוצאות אתיופיה במעון רה"מ הונחו שלא לעלות לקומת המגורים

בידיעות אחרונות דווח כי עובד במעון העיד שאב הבית אפי אזולאי אמר לו כי "אתיופים לא מתאימים לעבודה שם למעלה". עובדת יוצאת אתיופיה בשיחה: "הכביסה שלה (שרה נתניהו) נכנסה והיא אומרת שאנחנו, יש לנו חיידקים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנימין ושרה נתניהו במעון רה"מ בירושלים
הארץ

אב הבית במעון ראש הממשלה, אפי אזולאי, הנחה עובדות יוצאות אתיופיה שלא לעלות לקומת המגורים של משפחת נתניהו - כך דווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות". אדם שעבד כאחראי על עובדי המעון אמר לעיתון כי אזולאי ביקש ממנו במפורש שעובדות יוצאות אתיופיה לא יעבדו בקומה השנייה, אלא במקרים חריגים.

לדברי האיש, שלפי העיתון עבר בדיקת פוליגרף ונמצא דובר אמת, אזולאי אמר לו כי "אתיופים לא מתאימים לעבודה שם למעלה". הוא ציין עוד כי "בחמש השנים האחרונות כמעט לא היתה אף עובדת אתיופית למעלה". עובד נוסף שלפי הדיווח היה מעורב בהעסקת עובדים במעון אישר כי גם הוא היה מודע להנחיה של אזולאי. "אני אומר לך שאתיופיות - זה היה ברור שהן לא עולות למעלה", אמר העובד לעיתון.

ידיעות אחרונות פרסם גם תמלול של שיחה בין עובדת המעון יוצאת אתיופיה, מטסביה מנגיסטו, לבין מ', עובדת נוספת שאינה בת העדה האתיופית. בשיחה שלפי הדיווח נערכה לפני כמה חודשים, נשמעת מנגיסטו אומרת כי רק עובדת יוצאת אתיופיה אחת הורשתה לעלות לקומה השנייה - ורק למטבח.

"רק במטבח?" שואלת מ' בשיחה, "לא בחדרים ולא ב...".

מנגיסטו משיבה: "לא, לא, היא (שרה נתניהו) לא מכניסה אותנו. נראה לך שהיא תכניס אותה? היא לא תכניס אותנו. כשהכביסה שלה מגיעה, היא מכניסה אותנו לחדרים (בקומה התחתונה) ומעיפה אותנו משם, 'אוי איזה חיידקים יש להן, איזה חיידקים'".

מנגיסטו מספרת עוד בשיחה כי אזולאי "אומר שהיא (נתניהו) היתה כל הזמן אומרת: 'אתם לא מנקים טוב, אתם לא עושים טוב, אתם לא יודעים לנקות'. בקיצור היתה נגעלת מכם. ככה הוא סיפר לנו". לדבריה, בעת שבגדים שעברו ניקוי יבש חוזרים למעון, היא עוברת לחדר אחר כדי שלא להיות לידם.

"יש ימים שאני נכנסת במזווה", אומרת מנגיסטו למ' בשיחה.

מ': "למה?"

מגניסטו: "איפה את רוצה שאני אכנס? איפה? הכביסה שלה נכנסה והיא אומרת שאנחנו, יש לנו חיידקים. במקרה אני שם, מחזירים את זה עוד פעם לכביסה".

פרקליטי משפחת נתניהו מסרו בתגובה לידיעות אחרונות כי הם מכחישים כל אפליה על רקע מוצא של עובדי המעון. עוד נמסר כי מדובר ב"כתבת שיימינג שקרית להתרת דמה של שרה נתניהו. הטענות שהעלתם הם פייק ניוז שפל, שקרי ומרושע. כל תביעות 'עוזרות הבית' הם סטארט-אפ חדשני שמטרתו לסחוט כסף מהמדינה".

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "כתבה מגמתית ושקרית הכוללת סיפורי בדיה שלא קרו מעולם. הניסיון להכפיש עובד מדינה מסור הוא פסול".

מטעמו של אזולאי נמסר: "שקר וכזב. כל הטענות הממוחזרות שהועלו מופרכות מהיסוד ונטענות על מנת להכפיש את משפחת נתניהו ובני ביתם. הנושא נמצא בבדיקת משטרה ולכן מר אזולאי מנוע מלהתייחס. עם זאת, כשתסתיים הבדיקה יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו כדי לחשוף את השקרים ולמצות את הדין עם המכפישים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ