סקרים סותרים אחרי ההסכם עם האמירויות: בחדשות 12 הליכוד נחלש, ב-13 הוא מתחזק

גוש הימין עומד על 65-63 מנדטים. בנט מוביל על לפיד וגנץ בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בשיחת ועידה עם טראמפ ובן-זיאד, בשבוע שעבר
לוגו הארץ
הארץ

סקרי בחירות שפורסמו הערב (ראשון) בחדשות 13 ובחדשות 12 מעלים ממצאים סותרים בנוגע להשפעת הסכם הנורמליזציה המתגבש עם איחוד האמירויות על כוחו של הליכוד. סקר חדשות 13 מצביע על התחזקות של הליכוד, שזוכה ל-33 מנדטים – עלייה של ארבעה מנדטים בהשוואה לסקר חדשות 13 שפורסם בתחילת החודש. בסקר שפורסם הערב בחדשות 12, הליכוד נחלש מעט וזוכה ל-30 מנדטים, זאת לעומת 31 מנדטים לפי סקר שפורסם בערוץ בתחילת החודש. בשני הסקרים מפלגות גשר, העבודה, דרך ארץ והבית היהודי לא עוברות את אחוז החסימה.

בחדשות 12 נשאלו המשתתפים בסקר מי הכי מתאים לכהן בעת הזאת בתפקיד ראש הממשלה. בהשוואה בין בנימין נתניהו לשלושה ראשי מפלגות המתחרים בו, זכה יו"ר ימינה נפתלי בנט לשיעורי התמיכה הגבוהים ביותר – 24% תמיכה לעומת 39% לנתניהו. בהשוואה בין נתניהו ליאיר לפיד, זכה יו"ר האופוזיציה ל-22% תמיכה לעומת 46% לנתניהו. יו"ר כחול לבן בני גנץ זכה לשיעורי התמיכה הנמוכים ביותר – 16% לעומת 43% לנתניהו.

סקר חדשות 12 נערך בידי מכון מדגם בראשות מנו גבע וכלל 509 נשאלים בגילי 18 ומעלה, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה בישראל. טעות הדגימה היא 4.4%-+.

סקר חדשות 13 נערך על ידי קמיל פוקס וכלל 699 נשאלים, מהם 601 מהאוכלוסייה היהודית ו-98 מהציבור הערבי. התשאול בציבור היהודי נערך על ידי חברת פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון, ובציבור הלא-יהודי על ידי חברת סטט-נט בהנהלת יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.9%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ