ליצמן: נשקול לפרוש מהממשלה אם יוחלט להטיל סגר בחגים

בראיון לעיתון "המודיע" תקף ליצמן את התנהלות משרד הבריאות ואמר כי פתיחת אירועי התרבות והגבלות בבתי הכנסת, "הרסו את אמון הציבור במערכת". גורם ביהדות התורה ל"הארץ": "מי זה ליצמן? הוא בקושי מייצג את עצמו"

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליצמן בטקס חילופי שרים במשרד הבינוי והשיכון, במאי
אהרן רבינוביץ

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן אמר כי סיעתו אגודת ישראל תשקול לפרוש מהממשלה אם יוחלט להטיל סגר בחגים כדי למנוע את התפשטות מגפת הקורונה. בראיון לעיתון "המודיע", שפורסם היום (שישי), אמר ליצמן כי יפעל בקבינט על מנת למנוע החלטה שכזו. ליצמן הוא יו"ר מפלגת אגודת ישראל בתוך מפלגת יהדות התורה.

בראיון תקף ליצמן את התנהלות משרד הבריאות ואמר כי מתן ההרשאה ל"הפגנות המוניות בבלפור, לצד פתיחת בתי התרבות לעומת המשך הגבלות בבתי הכנסת ומניעת הסדרות לאומן בתנאים, הרסו את אמון הציבור במערכת".

עיתון "המודיע" נשלט באופן מלא על ידי חסידות גור, שליצמן הוא מייצגה הבכיר בממשלה. ידיעות פוליטיות, בוודאי כאלו בעלות חשיבות כמו איום בפרישה מהממשלה, פעמים רבות עשויות להיות מתואמות עם לשכת ליצמן. במקרים שונים, כמו הפעם, הידיעה אף לא חתומה על ידי כתב מהמערכת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט בימים האחרונים שלא להטיל בשלב זה סגר בתקופת החגים כחלק מהצעדים שנועדו למנוע את המשך התפשטות הקורונה. נתניהו החליט לאפשר לפרויקטור המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, לנסות להתמודד עם המגפה באמצעות צעדים והגבלות מתונים יותר. לפי הסיכום, הצלחת הצעדים תיבחן ב-10 בספטמבר.

גורם ביהדות התורה תקף את ליצמן על דבריו ובשיחה עם "הארץ" אמר: "מי זה ליצמן? הוא בקושי מייצג את עצמו. בעבר כשהוא איים זה היה שווה משהו, היום פרוש נשמע לו? אייכלר נשמע לו? בדגל התורה נשמעים לו? הוא לא התייעץ עם אף אחד ביהדות התורה בנושא". לדבריו, "האיום הזה הוא על דעת עצמו בלבד ולא על דעת סיעת יהדות התורה. מועצת גדולי התורה לעולם לא תאפשר פרישה על דבר כזה". הגורם הוסיף כי "ליצמן עושה את זה מסיבה אחת – הוא רוצה יחס מראש הממשלה והוא יודע שכשרוצים משהו מנתניהו אתה צריך להראות לו כוח".

השבוע קרא ליצמן לפרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו להתפטר, זאת בשל מכתב שכתב לנשיא אוקראינה, ובו ביקש ממנו שלא לאפשר נסיעה לאומן בראש השנה, כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. אולם, שלשום החליטה ממשלת אוקראינה לאסור באופן זמני על כניסת אזרחים זרים לשטחה עד 28 בספטמבר, יום כיפור. הצו בנושא טרם נחתם רשמית, וייתכן כי בנוסח הסופי שלו יחולו שינויים. השרים דרעי וליצמן ממשיכים לנסות למצוא מתווה שיאפשר עלייה לרגל לאומן בראש השנה, ובימים הקרובים צפויה להתקבל החלטה בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ