כץ: מרידור חזר לשורשים המשפחתיים של עוינות ושנאה לנתניהו

שר האוצר תקף את הממונה על התקציבים שהתפטר אתמול, והאשים אותו בחבירה לגורמים באופוזיציה: "רוצה להפיל את רה"מ ולפגוע בממשלת הליכוד". מרידור במכתב ההתפטרות: "איני יכול לתת יד להתנהלות הקלוקלת בחודשים האחרונים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כץ, ביולי

שר האוצר ישראל כץ תקף הבוקר (שני) את שאול מרידור, שהתפטר אתמול מתפקידו כממונה על התקציבים, והאשים אותו בחבירה לאופוזיציה מתוך רצון להפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו. בראיון לכאן ב' אמר כץ: "לאחרונה, על רקע האפשרות לבחירות מוקדמות, מרידור פנה לפעילות פוליטית בוטה וגלויה נגד הממשלה". הוא הוסיף כי "הוא חזר לשורשים המשפחתיים של עוינות ושנאה כלפי נתניהו, כלפי הליכוד... הדגלים השחורים", תוך שהוא מתייחס לאביו, השר לשעבר ואיש הליכוד דן מרידור.

כץ האשים את מרידור בקשירת "קשר מתמיד לגורמים פוליטיים שונים". לדבריו, הוא היה "מסתודד" עם חברים באופוזיציה ועמד מאחורי "אינספור תדרוכים מכפישים לתקשורת". כשנשאל עם מי היה מרידור מסתודד לכאורה ענה כץ: "לא במקרה שמענו קריאות אכזבה מראשי כחול לבן ומיאיר לפיד ומכל האגף הזה. ברור לחלוטין כי זה האגף שהוא ואביו קשורים אליהם באופן פוליטי, ואני מצטער שהוא מעל באמון".

מרידור, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

כץ הוסיף כי מרידור "יצר פרובוקציות, העכיר את האווירה תוך כדי הדלפות בלתי פוסקות. בנסיבות האלה איבדתי בו את האמון. אני יזמתי תהליך להדחתו". לדבריו, "הוא רוצה להפיל את ראש הממשלה, לפגוע בממשלת הליכוד. גם השר הקודם פעל להדיח אותו". הוא כינה את מכתב ההתפטרות של מרידור "קשקוש" ואמר כי "מסגנונו ומהתגובות של גורמי אופוזיציה, ברור לחלוטין היכן הוא נמצא ולאן פניו מועדות".

אתמול הודיע מרידור לכץ על התפטרותו. "היכולת לבצע את תפקידי הפכה לבלתי אפשרית", כתב במכתב לשר. "אתה לא מאפשר לי ולמשרתי ציבור רבים אחרים באגפים השונים במשרד האוצר ובמשרדי ממשלה אחרים, לעשות את מה שאנו יודעים לעשות - לגבש, להציע, לנתח ולבקר צעדי מדיניות".

"תהליכי קבלת החלטות בימים אלה", כתב מרידור לשר, "מתאפיינים בקבלת החלטות המושפעת מאינטרסים צרים, לא ענייניים, קצרי טווח, לצד השתקת הדרג המקצועי, זלזול בוטה בעבודת מטה מקצועית, שליפות מהמותן, ורמיסת הכלים והכללים התקציביים. המסר לאזרחי המדינה, למגזר העסקי ולעולם הוא של פריצת כל העקרונות, המסגרות והגבולות וכן רמיסת ערכים, כללים ונורמות של שירות הציבורי הפועל למען כלל הציבור".

"בימים האחרונים, אחרי שנחצו עוד ועוד קווים אדומים ורוסקו כללים אלמנטריים של התנהלות כלכלית ותקציבית נכונה, החלטתי שאיני יכול עוד להיות חלק מהמערכת ולתת לגיטימציה לסדרת ההחלטות השגויות", הוסיף. "איני יכול לתת יד להתנהלות הקלוקלת בחודשים האחרונים, שכל אזרחי ישראל ישלמו עליה בשנים הבאות מחיר כבד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ