הוועדה לביקורת המדינה תדון בהתנהלות האוצר בהכנת התקציב ובהתפטרות מרידור

לדיון, שיתקיים ביום שני הקרוב, הוזמנו שר האוצר ישראל כץ ושני בכירים באוצר שהתפטרו לאחרונה - הממונה על התקציבים והחשב הכללי. הוועדה תבקש מהמבקר לבדוק את התנהלות האוצר בגיבוש התקציב

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרידור בתל אביב, בשנה שעברה. מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של כץ
יהונתן ליס

הוועדה לביקורת המדינה תבקש חוות דעת ממבקר המדינה על התנהלות משרד האוצר בהכנת תקציב המדינה לשנים 2021-2020, ותקיים דיון על השלכות התפטרותם של בכירים במשרד. ביום ראשון התפטר הממונה על התקציבים במשרד, שאול מרידור, ובחודש יולי התפטר החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו. לדיון יוזמנו מרידור וחזקיהו, וכן שר האוצר, ישראל כץ.

מרידור מתח ביקורת חריפה במכתב ההתפטרות שלו על שר האוצר ישראל כץ, וכתב: "אתה לא מאפשר לי ולמשרתי ציבור רבים אחרים באגפים השונים במשרד האוצר ובמשרדי ממשלה אחרים, לעשות את מה שאנו יודעים לעשות - לגבש, להציע, לנתח ולבקר צעדי מדיניות". כץ תקף את מרידור אתמול, והאשים אותו בחבירה לאופוזיציה מתוך רצון להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. בראיון לכאן ב' אמר כץ: "הוא חזר לשורשים המשפחתיים של עוינות ושנאה כלפי נתניהו, כלפי הליכוד... הדגלים השחורים", תוך שהוא מתייחס לאביו, השר לשעבר ואיש הליכוד דן מרידור.

בניגוד לוועדה לביקורת המדינה, שבראשה עומד נציג אופוזיציה, ועדת הכספים - שמוסמכת לדון בנושאי תקציב המדינה - לא הודיעה עד כה על כוונתה לדון בנושא. יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ עפר שלח (יש עתיד-תלם), מסר כי "התפטרות הבכירים במשרד האוצר מעלה חששות להתנהלות כושלת משיקולים פוליטיים המנחים את ראש הממשלה ושר האוצר בעיצומו של משבר כלכלי חסר תקדים", והוסיף: "שר האוצר ובכירי המשרד חייבים דין וחשבון לציבור מה מתרחש מאחורי הקלעים במהלך הכנת התקציב החשוב ביותר בישראל מזה שנים רבות".

שלשום הודיע מרידור לכץ על התפטרותו. "היכולת לבצע את תפקידי הפכה לבלתי אפשרית", כתב במכתב לשר. "תהליכי קבלת החלטות בימים אלה מתאפיינים בקבלת החלטות המושפעת מאינטרסים צרים, לא ענייניים, קצרי טווח, לצד השתקת הדרג המקצועי, זלזול בוטה בעבודת מטה מקצועית, שליפות מהמותן, ורמיסת הכלים והכללים התקציביים. המסר לאזרחי המדינה, למגזר העסקי ולעולם הוא של פריצת כל העקרונות, המסגרות והגבולות וכן רמיסת ערכים, כללים ונורמות של שירות הציבורי הפועל למען כלל הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ