אוחנה: מנדלבליט מתנהג כאילו כל כולו מושקע בחיסולו הפוליטי של נתניהו

בראיון שפורסם בחדשות 12 אמר השר לביטחון פנים על היועמ"ש כי "כל יוקרתו וכל עתידו הפוליטי תלוי בהרשעתו של נתניהו". מנדלבליט: "תיאוריה קונספירטיבית הזויה ומופרכת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר אוחנה בביקור בשדרות, בחודש שעבר

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה אמר כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, "מתנהג כאילו כל כולו מושקע בחיסולו הפוליטי של נתניהו". בראיון שפורסם הערב (שלישי) בחדשות 12 נשאל אוחנה אם ההפגנות מול מעון ראש הממשלה הן חלק מאותו ניסיון חיסול פוליטי, והשיב: "בוודאי".

אוחנה הוסיף כי "מנדלבליט החליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו, מאותו רגע כל יוקרתו וכל עתידו הפוליטי תלוי בהרשעתו של נתניהו, ולחסל אותו פוליטית, משום שאם הוא יזוכה הרי אביחי מנדלבליט לא יוכל להישאר רגע אחד בחיים הציבוריים. זה אות קלון שלא יימחה לעולם ממצחו". השר התייחס להתנגדותו של היועמ"ש לאפשר לנתניהו לקבל מימון להגנתו המשפטית מבן דודו, ואמר כי "ברור שיש לו אינטרס להקשות עליו את מימון הגנתו. שתהיה לו הגנה כמה שיותר צולעת". הראיון נערך כחלק מוועידת הקיץ של עיתון "בשבע".

בתגובה לדברים מסר מנדלבליט לחדשות 12: "מצער מאוד שהשר לביטחון פנים של מדינת ישראל מתבטא באופן שכזה. מדובר כמובן בתיאוריה קונספירטיבית הזויה ומופרכת שאין לה שום אחיזה במציאות ולו הקלושה ביותר. משכך איננה ראויה לתגובה עניינית".

ביולי שלח אוחנה מכתב למנדלבליט, שבו כתב כי אינו לוקח ברצינות את פנייתו בנוגע לאיומים על ראש הממשלה ומשפחתו. כשבועיים לפני פנה השר למנדלבליט בדרישה כי יורה על חקירת התבטאויות נגד בנימין נתניהו ברשתות החברתיות, אולם היועץ דחה את הבקשה. עוד כתב השר: "נדמה בעת האחרונה כי אתה פועל כמי שיצא לקרב אישי נגד ראש הממשלה, בבחינת 'או אני או הוא', כפי שהדבר בא לידי ביטוי בשורה של החלטות". מנדלבליט דחה את טענותיו של אוחנה ואמר כי "המכתב רצוף האשמות שווא חסרות כל ביסוס בנוגע למערכת אכיפת החוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ