הארץ

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס הבוקר (חמישי) לקריאתו של ח"כ עפר שלח לקיים פריימריז, ואמר כי יישאר במפלגה גם אם לא יהיה היו"ר. לפיד הוסיף בראיון הבוקר לירון דקל וחיים לוינסון בכאן ב' כי שלח יכול להנהיג את המפלגה. "הוא איש מוכשר עם ערכים", אמר.

עם זאת, לפיד הסתייג מקיום בחירות מקדימות ואמר "אנחנו חוששים מפריימריז, הם חיסלו מפלגות כמו העבודה והשחיתו את הליכוד". לדבריו, שיש עתיד בוחנת דרכים שונות לעשות "דמוקרטיזציה" במפלגה. "אנחנו בוחנים את זה ברצינות. זה ייקח כמה חודשים. אני לא יודע להגיד עדיין איך עושים זאת. נעשה את זה בלוח זמנים מסודר... אתה לא משנה מפלגה מהיום להיום".

אתמול הודיע שלח כי פנה ללפיד בבקשה לקיים בחירות מקדימות לראשות יש עתיד וכי הוא מתכוון להתמודד. "בימים האחרונים הצגתי ליאיר לפיד את הצורך הדחוף בחידוש פניה של יש עתיד, עוד לפני הבחירות הבאות", כתב שלח בעמוד הפייסבוק שלו. "זה חייב להתחיל מבחירות מקדימות מיידיות ופתוחות לתפקיד יו"ר המפלגה. אני אתמודד, ואשמח אם יהיו אחרים. בלי זה, לא נהיה אלטרנטיבה ולא ננצח".

בנובמבר אשתקד הודיעה מפלגת יש עתיד על הארכת כהונתו של לפיד כראש המפלגה לשלוש קדנציות נוספות, עד הכנסת ה-25 - עוד שתי כנסות נוספות מעבר לנוכחית המכהנת. זו היתה הפעם השלישית שלפיד מאריך את כהונתו כראש המפלגה מאז הקמתה ב-2012. התקנון המקורי שריין את לפיד בתפקידו לשתי קדנציות.

לפיד ושלח בישיבת סיעה של המפלגה, ב-2016צילום: אוליבייה פיטוסי

יש עתיד רצה לראשונה בבחירות ב-2013, לכנסת ה-19, וחוקת המפלגה שעודכנה לאחרונה ב-2016, בחשאי, קבעה כי הוא יוכל להישאר בתפקיד עד הבחירות לכנסת ה-22. החוקה מעניקה ללפיד שליטה בלתי מוגבלת בהנהגת המפלגה, ולא ניתן להדיחו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ