סקר חדשות 12: יש עתיד בראשות שלח זוכה לשני מנדטים פחות מבראשות לפיד

לפי הסקר, המפלגה בראשות שלח תקבל 13 מנדטים לעומת 15 בראשות לפיד. שלח: יש לקיים פריימריז ביש עתיד בין 1 ל-15 בדצמבר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלח בכנסת, בחודש מאי
הארץ

אילו הבחירות היו נערכות היום יש עתיד בראשות יאיר לפיד היתה זוכה ב-15 מנדטים - אך אם עפר שלח היה עומד בראשות המפלגה היא היתה זוכה ב-13. כך חוזה סקר שפורסם הערב (שבת) בחדשות 12. מהסקר עולה גם ש-45% מהנשאלים סבורים שבנימין נתניהו מתאים יותר לתפקיד ראש הממשלה, לעומת 16% הסבורים שלפיד מתאים יותר. כאשר התבקשו הנשאלים לבחור בין נתניהו ושלח, 46% בחרו בנתניהו ו-13% בשלח.

לפי הסקר, הליכוד מקבל 31 מנדטים, ימינה מקבלת 19, יש עתיד עם 15 (ו-13 בהנהגת שלח), הרשימה המשותפת עם 15, כחול לבן עם 11, ישראל ביתנו עם שמונה (ותשעה עם שלח בהנהגת יש עתיד), ש"ס עם שמונה, יהדות התורה עם שבעה ומרצ מקבלת שישה (ושבעה עם שלח בהנהגת יש עתיד). העבודה, דרך ארץ, הבית היהודי וגשר אינן עוברות את אחוז החסימה.

סקר חדשות 12 נערך על ידי מנו גבע ומכון מדגם בשיתוף אייפאנל. הסקר נערך באינטרנט ובטלפון ב-4 בספטמבר בקרב 411 משיבים בני 18 ומעלה. טעות הדגימה היא 4.4+-.

היום פרסם שלח מתווה לקיום פריימריז ביש עתיד. זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע הודיע כי פנה ליו"ר המפלגה לפיד בבקשה לקיים בחירות מקדימות לראשות המפלגה וכי בכוונתו להתמודד. בין השאר כתב שלח בפוסט בפייסבוק כי על הפריימריז להיערך בין 1 ל-15 בדצמבר. עוד מציע שלח להקים ועדת בחירות בראשות שופט בדימוס שתהיה אחראית לקביעת תקנון הבחירות ותפקח על ההכנות הטכניות.

לפי המתווה של שלח, כל אדם שאינו חבר במפלגה אחרת יוכל להתמודד, ובלבד שיצטרף ליש עתיד ויכריז על מועמדותו עד חודש לפני הפריימריז. כמו כן, כל אדם יוכל לבחור, ובלבד שלא היה חבר במפלגה אחרת בחצי השנה שקדמה לפריימריז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ