נתניהו: ראשי האופוזיציה עושים שימוש פוליטי בקורונה ומעודדים אנרכיה

רה"מ שלח ללפיד, עודה, ליברמן ובנט מכתב שבו קרא להם "לחדול מהתבטאויות חסרות אחריות המפלגות את הציבור". במסיבת עיתונאים טען שהמפגינים נגדו מכבים טלפונים ולכן אין תיעוד להדבקות בקרבם

בר פלג
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במסיבת עיתונאים ברמלה, הערב
בר פלג
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף היום (שני) את ראשי האופוזיציה וטען כי הם מעודדים אנרכיה ופוגעים במאבק בקורונה ממניעים פוליטיים. "לצערי פוליטיקאים מנצלים את המצב לצרכים פוליטיים וקוראים שלא להקשיב להנחיות", אמר נתניהו במסיבת עיתונאים שקיים. "זה יכול להוביל לאנרכיה. גלו אחריות והפסיקו עם ההתנהגות הבלתי הולמת הזאת, זו גם לא מנהיגות".

במקביל שלח נתניהו מכתב ליאיר לפיד, איימן עודה, אביגדור ליברמן ונפתלי בנט, בכותרת "פגיעתכם במאבק של מדינת ישראל בקורונה ועידוד לאנרכיה". במכתב הבהיר נתניהו כי הצעדים הכרוכים במאבק בקורונה "מצריכים שיתוף פעולה מכלל הציבור", והוסיף: "ראיתי בצער ובדאגה התבטאויות חסרות אחריות מצדכם אשר מחלישות, מפלגות ופוגעות באחדות הציבור במאבק בקורונה". 

ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו, ביוניצילום: מגד גוזני

"התבטאויות מסוכנות וחסרות אחריות מצד נציגי ציבור עלולות להביא לאי-ציות להנחיות משרד הבריאות והמשטרה - וכתוצאה מכך לאובדן חיי אדם", כתב עוד ראש הממשלה. "בשעה זו, בה אנו פועלים יומם וליל לנצח את המגפה, אני מצפה מכם לחדול מהתבטאויות אלה, לגלות אחריות ולהבהיר לציבור שיש לקיים את ההנחיות במלואן. רק כך נוכל לשמור על הבריאות, על החיים ועל הכלכלה". המכתב לא הופנה ליו"ר מרצ, ניצן הורוביץ.

יו"ר ישראל ביתנו ליברמן קרא היום לציבור שלא להישמע לממשלה. "אני מציע לציבור להתנהל לא בהתאם להנחיות הממשלה, אלא בהתאם לשכל הישר", אמר בישיבת סיעתו. לדבריו, "נתניהו הקריב את בריאות הציבור על מזבח שמירת הקואליציה, ולכן כל ההחלטות שמתקבלות הן בלתי חוקיות בעליל". נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר הבריאות יולי אדלשטיין גינו את דבריו של ליברמן.

במסיבת העיתונאים נשאל נתניהו מדוע הציג את ההפגנות נגדו כסכנה בריאותית, אף שאין עדות להדבקות בין המפגינים. הוא השיב כי המפגינים מונחים לכבות את הטלפונים שלהם כך שאי אפשר יהיה לאתר אותם אם יחלו.

יו"ר יש עתיד לפיד הגיב למכתב במכתב משלו, שבו האשים את נתניהו עצמו בפגיעה במאבק בקורונה והוסיף: "ההתבטאויות המסוכנות, היהירות וחסרות האחריות שלך ושל סביבתך הקרובה והכשל העמוק בתהליך קבלת ההחלטות הביאו לכך שיש בישראל למעלה מאלף מתים מנגיף הקורונה, כמעט מיליון מובטלים, מעל 70 אלף עסקים יסגרו עד סוף השנה ומדינת ישראל נמצאת בגירעון התקציבי הגדול בתולדותיה. בשעה זו, בה ניצבת ישראל מול המשבר הבריאותי והכלכלי החמור בתולדותיה אני מצפה ממך לקחת אחריות, להודות בכישלונך ולהתפטר". יו"ר הרשימה המשותפת עודה צייץ בתגובה למכתבו של נתניהו: "מדליית זהב בזריקת אחריות למרחק - בנימין נתניהו".

תנועת הדגלים השחורים, המשתתפת בהפגנות נגד נתניהו, מסרה בתגובה לדבריו על כיבוי הטלפונים: "מדובר בשקרן פתולוגי. ישראל מקום ראשון בעולם בשקרים ובהדבקות - זוהי מורשת נתניהו". תנועת מחאה נוספת, קואליציית מחאות הצעירים, מסרה: "אם הטלפונים מכובים, כיצד כל הרשת מוצפת בסרטונים ותמונות מטלפונים של מפגינים המתעדים את ניסיונות המשטרה לדכא את המחאה? אלו הצהרות מגוחכות של אדם בפאניקה, אפוף קונספירציות והזיות, שבמצבו אינו כשיר לנהל דבר. הכשלונות, המחדלים והמשבר חסר התקדים הנם עדות כואבת ועצובה לכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ