גנץ קרא לנתניהו להכין תקציב: "את ההסכם בינינו הפרת, אל תפגע באזרחי המדינה"

שר הביטחון קרא לראש הממשלה להביא תקציב לשנת 2021 לאישור הממשלה והכנסת "לא יאוחר מחודש דצמבר". לדבריו, "כל סיכול של אישור התקציב משמעותו אחת: העדפת שיקולים אישיים על טובת אזרחי ישראל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ ונתניהו בירושלים, ביולי

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, קרא היום (חמישי) לראש הממשלה בנימין לנתניהו להכין תקציב לשנת 2021 ולהביאו לאישור הממשלה והכנסת עד דצמבר. "את ההסכם בינינו הפרת, אל תפגע באזרחי המדינה", כתב. 

"לצערי, מרחק רב מפריד בינינו לבין הבטחת האחדות עליה חתמנו", כתב גנץ במכתב לנתניהו, "ההתנהלות הממשלתית לא מאפשרת קיומו של ממשל תקין וראוי לאזרחי ישראל. קיים פער בלתי נתפס בין הרצון הטוב והמחויבות שהופגנו בשעתו לבין המציאות הנוכחית שהיא בלתי נסבלת". 

גנץ דורש מנתניהו במכתב "להנחות את משרד האוצר להכין הצעה לתוכנית כלכלית ולתקציב מדינה שתובא לאישור הממשלה והכנסת לא יאוחר מחודש דצמבר". לדבריו, "כל סיכול של אישור התקציב משמעותו אחת: העדפת שיקולים אישיים על טובת אזרחי ישראל". הוא קרא עוד "לאשר את תקנון הממשלה לאלתר, להנחות על קיום ישיבות ממשלה סדורות ולהתחיל בהסדרת המינויים השונים בשירות הציבורי המעוכבים זמן רב ללא הצדקה ויוצרים פגיעה בתפקודן של המערכות ההכרחיות לטיפול במשבר הקורונה".

שר הביטחון סיכם את דבריו במלים: "אי-קיום דרישות אלו אינו פגיעה בי או בכחול לבן, אלא פגיעה באזרחי ישראל שלא יסלחו לאף מנהיג ששם את האינטרסים האישיים והפוליטיים שלו לפי טובתם".

ניסנקורן בוועדת החוקה, בחודש שעברצילום: יהונתן סמייה / דוב

בליכוד מסרו בתגובה לקריאתו של גנץ: "כחול לבן ממשיכים לעסוק בפוליטיקה קטנה כדי להסיט את האש ממפלגתם המתפרקת, בזמן שראש הממשלה נלחם בקורונה. נשמח אם גנץ יפתור את הבעיות הפנימיות שלו, אך לא באמצעות חרחור ריב שיוביל את ישראל לבחירות". 

נתניהו אמר לאחר קריאתו של גנץ כי "סיכמנו וחוקקנו חוק שהתקציב של 2020 יאושר בדצמבר ובמקביל כבר מכינים גם את תקציב 2021". בראיון לרדיו "קול ברמה" הוסיף: "זה החוק שהם אישרו ולצערי כחול לבן מתכחשים לזה. הם צריכים להפסיק להיות אופוזיציה בתוך הממשלה. המאבקים האינסופיים שלהם בממשלה מדרדרים אותנו לבחירות, הגיע הזמן להפסיק עם זה".

בנוסף, שר המשפטים אבי ניסנקורן ביקר היום את הליכוד על אי-כינוס ועדת השרים לחקיקה. "גם בשבוע הבא לא תתכנס ועדת השרים לחקיקה", מסר, "בליכוד מסרבים לדון בחוקים חשובים שגיבשו משרדי הממשלה וחברי הכנסת. מהלכים חברתיים וכלכליים שנועדו לשפר את החיים בישראל נבלמים כבר שבועות". הוא הוסיף: "אל תטרחו לחפש, אין שום סיבה עניינית או שיקול מקצועי בהחלטה למנוע משרי הממשלה ומחברי הכנסת לבצע את תפקידם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ