אשכנזי: העסק עם הליכוד לא עובד, אם זה לא ישתנה עד סוף החודש צריך ללכת לבחירות

שר החוץ אמר ל-ynet: "ניסינו, הושטנו יד, אותנו אי אפשר להאשים שלא שילמנו מחיר". לדבריו, "זה לא רק התקציב, זה מינויים, זה חוקים. באנו להיות שותפים, לא באנו לחלץ את נתניהו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשכנזי: "העסק לא עובד, אם לא ישתנה עד סוף החודש צריך ללכת לבחירות"

שר החוץ גבי אשכנזי (כחול לבן) אמר היום (שני) כי הממשלה לא מתפקדת, וכי "אם זה לא ישתנה עד סוף החודש פשוט צריכים ללכת לבוחר בחזרה. נקודה". אשכנזי אמר בריאיון ל-ynet: "זה לא רק התקציב, זה מינויים, זה חוקים, זה ישיבות ממשלה – אנחנו באנו לממשלת אחדות להיות שותפים, לא באנו לחלץ את נתניהו".

אשכנזי הוסיף כי "העסק הזה לא עובד". לדבריו, "ניסינו, הושטנו יד, אותנו אי אפשר להאשים שלא שילמנו מחיר. לא באנו בשביל לשבת פה בכיסאות, באנו בשביל לטפל ולתת תשובות לעם. הציבור מסתכל, נקעה נפשו מהמריבות האלה". לדברי אשכנזי, העברת תקציב "זה רק עניין של רצון, הרי אף אחד באמת לא חושב שבמשבר הכלכלי הזה לא צריך פה תקציב ואף אחד לא חושב שזה מסיבות מקצועיות". לדבריו, "מישהו רוצה לשמור לו אפשרות לא למלא הסכמים, אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

כאשר נשאל אשכנזי מי הוא האדם שלא רוצה למלא הסכמים, הוא השיב: "אני אמרתי באופן הכי מפורש, נתניהו לא מקיים את השותפות, זה לא רק ההסכם. אנחנו שותפים, אי אפשר לקיים ממשלת אחדות בלי שותפות, אי אפשר לנהל את הממשלה הזאת משיקולים פוליטיים". לפי שר החוץ, "עדיין יש סיכוי להסדיר את כל הדבר הזה, אבל זה מחייב שינוי של 180 מעלות מצד נתניהו". 

מוקדם יותר היום אמר חבר מפלגתו של אשכנזי, שר המשפטים אבי ניסנקורן, כי כחול לבן לא תהיה חלק מהממשלה אם לא ייקבע בקרוב תקציב דו-שנתי וימונו פרקליט מדינה ומפכ"ל משטרה חדשים. "אם נראה שהנושאים לא מתקדמים, כולל תקציב, אנחנו לא נוכל להיות חלק מממשלה לא מתפקדת", אמר.

ניסנקורן, בחודש שעברצילום: מגד גוזני

בריאיון לכאן ב' ציין ניסנקורן כי במפלגתו "חייבים לראות שדברים משתנים כבר בשבועות הקרובים". לדבריו, "לא יכול להיות שממשלה או מדינה לא יהיה לה תקציב ל-2021".

בשבת דרש יו"ר כחול לבן, בני גנץ דרש להכין תקציב ל-2021 בהקדם, ורמז שאחרת יפעל להקמת ממשלה חלופית. "הצטרפנו לממשלה כדי שהיא תתפקד בזמן חירום, ואנחנו מוצאים שהיא לא מתפקדת", אמר גנץ לחדשות 12. בעניין התקציב הוסיף: "או שהממשלה תתפקד על כל המרכיבים שלה ושראש הממשלה יראה סימניים מעשיים, או שנצטרך לבחון את דרכנו מחדש. לא אסכים בשום פנים ואופן להשתתף בממשלה כזאת. אבחן כל חלופה אחרת". גנץ הבהיר כי הקדמת הבחירות תזיק למדינה, ורמז לקואליציה חלופית באמרו: "יש רוב אחר בכנסת". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ