אורלי לוי אבקסיס: "אין לי מושג מה זה מורשת רבין, אבל זו לא המורשת שלי"

השרה לקידום קהילתי התייחסה לביקורת עליה לאחר שסיפרה לישראל היום כי סירבה להגיע לכנס לזכר רבין. על מורשתו של רה"מ לשעבר אמרה: "יכול להיות שיש שם הרבה מאוד דברים חשובים וכדומה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוי אבקסיס בכנסת, במאי
הארץ

השרה לקידום קהילתי, אורלי לוי אבקסיס, אמרה הבוקר (ראשון) בריאיון לכאן ב' כי היא לא יודעת "מה זה אפילו מורשת רבין", אך הבהירה: "זו לא המורשת שלי". לוי אבקסיס התייחסה בדבריה לראיון בישראל היום בשבוע שעבר בו סיפרה כי סירבה להשתתף בכנס לזכר ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, בזמן שהתמודדה בבחירות ברשימה אחת עם העבודה ומרצ.

בריאיון לישראל היום אמרה לוי אבקסיס כי בזמן הקמפיין "היה אירוע 'ממשיכים את דרכו של רבין', לא באתי. שאלו איפה אורלי לוי. עניתי: 'רבין שלכם, לא שלי. זה לא קשור אלי'".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ, יו"ר העבודה עמיר פרץ ולוי אבקסיס, בליל הבחירות במארסצילום: מגד גוזני

"מדובר בכנס פוליטי-מדיני תחת הכותרת 'רבין - ממשיכים בדרכו'", אמרה הבוקר לכאן ב', "אין לי אפילו מושג מה זה אפילו מורשת רבין, יכול להיות שיש שם הרבה מאוד דברים חשובים וכדומה, אבל זו לא המורשת שלי. אין לי שום כוונה להתנצל. אין לי שום כוונה לבוא ולנסות להסביר את עצמי".

לדבריה, "צריך להבין, זה שמנכסים את הרצח הזה, שפגע במדינה כולה, אני חושבת שבסוף אם אומרים לנו 'אם אתם לא מתיישרים או מיישרים קו עם מורשת רבין, אז אתם בעד הרצח', זה דבר שלא רק שהוא לא ייעשה, זה גובל בהסתה, הוא גובל בהינדוס תודעה".

תגובות