חולדאי הודיע שלא ינאם בעצרת לציון 25 שנה לרצח רבין, שתתקיים מחר בת"א

גורמים בהפקת האירוע אמרו כי חולדאי קיבל את ההחלטה לאחר שגילה כי הנואם הנוסף היחיד הוא לפיד. פעילים חברתיים מחו על כך שלא הוזמן אליה דובר ערבי. בסביבתו של איימן עודה אמרו שהמארגנים סירבו להצעה שינאם בעצרת

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדלקת נרות זיכרון בכיכר רבין בתל אביב, בשבוע שעבר
בר פלג
בר פלג

ראש העיר תל אביב רון חולדאי הודיע כי לא ינאם בעצרת לציון 25 שנה לרצח רבין, שתיערך מחר (שישי) בכיכר רבין בעיר. לדברי גורמים בהפקת האירוע, חולדאי קיבל את ההחלטה לאחר שגילה כי הנואם הנוסף היחיד הוא יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד (יש עתיד-תל"ם).

בסביבת חולדאי אמרו כי הוא סבור שאין זה ראוי שרק הוא ולפיד ינאמו באירוע, מפני שבמקרה כזה המפלגה היחידה שתקבל ייצוג פוליטי תהיה מפלגתו של לפיד. עוד אמרו בסביבת ראש העיר כי הוא סבור שנכון היה להזמין ראשי מפלגות נוספים. לפני שנתיים פורסם כי לפיד סירב לנאום בעצרת ללא השתתפות של שר מהימין. לפי מארגני העצרת, השנה לא הציב לפיד תנאי כזה.

גרפיטי לזכר רבין על קירות עיריית תל אביב, ב-1996צילום: צביקה ישראלי / לע"מ

כמו כן, בסביבתו של יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, פנו למארגני האירוע והציעו שינאם, אך אלה סירבו בטענה כי האירוע מצומצם. בימים האחרונים מתחו פעילים פוליטיים וחברתיים ביקורת על מארגני העצרת, משום שבניגוד לשנים קודמות לא ינאם בה דובר ערבי. "הרעיון היה לעשות עצרת מצומצמת כדי לא להשאיר את הכיכר ריקה ב-4 בנובמבר", אמר אחד ממארגני האירוע. "אני מקווה שכל המבקרים יתייצבו בכיכר בשנה הבאה ויארגנו את העצרת בעצמם".

באירוע יופיע גם המוזיקאי אביב גפן ותיערך הקרנה של הסרט "ימים נוראים", העוסק ברצח. מהמשטרה נמסר כי מאות שוטרים יוצבו במקום ויאכפו את הגבלות הקורונה.

זו השנה השנייה ברציפות ששום תנועה או עמותה אינה עומדת מאחורי העצרת, אלא אנשים פרטיים בלבד. מארגניה פנו לציבור בבקשה לסייע במימונה, והשיגו כמחצית מהסכום המבוקש.

מחר ייחסמו מ-16:30 הרחובות הבאים בתל אביב: אבן גבירול משדרות שאול המלך עד ארלוזורוב לשני הכיוונים; פרישמן מכיכר מסריק עד אבן גבירול לשני הכיוונים; שדרות דוד המלך מוויצמן עד אבן גבירול; גורדון משלמה המלך ועד מלכי ישראל; מלכי ישראל מבן גוריון ועד שדרות ח"ן לשני הכיוונים; שדרות ח"ן מרחוב הנביאים עד פרישמן; שדרות בן גוריון מריינס עד אבן גבירול; הדסה משלמה המלך עד אבן גבירול; בלוך מארלוזורוב עד אבן גבירול לשני הכיוונים. כמו כן נמסר כי צומת הרחובות אבן גבירול ופנקס ייחסם לכיוון דרום לפי הצורך, צומת הרחובות אבן גבירול וקפלן ייחסם לכיוון צפון לפי הצורך, וייחסמו לתנועה רחובות סמוכים המובילים לכיכר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ