המדינה תכשיר מתנדבים מעוטף עזה כדי לקדם את "האמת של ישראל"

המשרד לנושאים אסטרטגיים הקים בשדרות מרכז שיגייס אזרחים ותלמידים, וילמד אותם להכין תכנים לרשתות החברתיות שיופצו בעולם. מהמשרד נמסר כי המתנדבים "יציגו את הפנים היפות של ישראל ברשת"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים ליד רצועת עזה, בחודש שעבר
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

המשרד לנושאים אסטרטגיים הקים בשדרות מרכז שיכשיר מתנדבים להכין סרטונים על חיי תושבי עוטף עזה שיופצו בעולם. המרכז, שיתחיל לפעול בחודשים הקרובים, ינסה לגייס תלמידי תיכון תושבים מעוטף עזה על מנת שייצרו בעצמם תכנים שאמורים לשרת את המדינה. התכנים אמורים לתאר את האתגרים והקשיים שניצבים בפני תושבי האזור, כמו התמודדות עם ירי רקטות ואזעקות או סיפורים ייחודיים הממחישים את החיים שם. עיריית שדרות שותפה לפרויקט, שעלותו כמיליון שקלים.

המרכז הוקם בבית ספר תיכון בשדרות, שבו יתקיימו הכשרות מקצועיות למתנדבים בפרויקט: תלמידי תיכון, סטודנטים, חניכי מכינות קדם-צבאיות ותושבים מהאזור. המתנדבים ילמדו ליצור תכנים לרשתות החברתיות תוך ניסיון להפוך אותם לוויראליים. מהמשרד נמסר כי המתנדבים "יפתחו תכני הסברה שיחשפו את החיים תחת מתיחות ביטחונית בדרום, ייאבקו בשיח השנאה והדה-לגיטימציה לישראל ויציגו את הפנים היפות של ישראל ברשת".

ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, השרה אורית פרקש הכהן וראש עיריית שדרות אלון דוידי, אתמולצילום: צילום בנועם

המשרד לנושאים אסטרטגיים יבחר חברות המתמחות ברשתות חברתיות שילוו את הפרויקט. מנכ"ל המשרד לנושאים אסטרטגיים, דובר צה"ל לשעבר רונן מנליס, אמר כי למרכז יהיו כמה עקרונות מנחים, וכי אחד מהם הוא "שהמרכז לא יהיה פוליטי". לדבריו, המרכז יימנע מפרסום תכנים שמובעת בהם ביקורת ישירה כלפי דמויות פוליטיות בישראל. לדברי מנליס, אמות המידה שלפיהן יוחלט אילו מסרים יפורסמו ואילו לא יהיו מקצועיות ולא יאפשרו התערבות פוליטית.

השרה לנושאים אסטרטגיים, אורית פרקש-הכהן (כחול לבן), מסרה בהודעה מטעם משרדה כי "מדובר בעוד שלב בעבודת המשרד לנושאים אסטרטגיים בקידום האמת והלגיטימציה של ישראל ברשתות החברתית. צעד זה מצטרף למרכז משפיעות הדיגיטל שפתחתנו בחודש האחרון במועצת ג'וליס שבו משרתות בנות שירות דרוזיות ולעוד מרכזים שמתוכננים להיפתח בהמשך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ