גנץ לנתניהו בטוויטר: התגובה לעלייה בתחלואה אינה מהירה מספיק

יו"ר כחול לבן קרא לראש הממשלה לכנס את קבינט הקורונה. "בשבוע שעבר החלטנו להאיץ את סגירת הערים האדומות ולבדל בין ערים ירוקות לאדומות", צייץ, "זה לא קורה בקצב מספק"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ בעיריית  ירושלים, אתמול
הארץ

יו"ר כחול לבן בני גנץ פנה היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו בטוויטר ואמר לו שהתגובה לעלייה בתחלואה בקורונה אינה מהירה מספיק. "נתניהו, עלינו לכנס את קבינט הקורונה עוד השבוע ולתת הנחיות ברורות לציבור", צייץ גנץ, "בשבוע שעבר החלטנו להאיץ את סגירת הערים האדומות ולבדל בין ערים ירוקות לאדומות. זה לא קורה בקצב מספק. החלטנו על העלאת הקנסות - וגם זה לא קרה עדיין - כך לא נוכל לשפר את האכיפה וההרתעה".

לדברי גנץ, "לכן דרשתי לקיים דיון עוד השבוע שייתן ודאות, ושבו נוכל לדון ביישום ההחלטות שלנו למלחמה בתחלואה, ובאפשרות לבצע פתיחה של חלק מהמסחר במתווה חלקי כפי שהציעו ראשי השלטון המקומי ושל מערכת החינוך, לפי ההצעות שעל הפרק". גנץ סיכם: "אסור לחכות לשבוע הבא - חייבים לקבל החלטות פשוטות, ברורות ואחראיות".

נתניהו יקיים מאוחר יותר היום דיון באפשרות להטיל עוצר לילי בניסיון לרסן את התפשטות הנגיף. בד בבד, נודע שמשרד הבריאות יפתח בימים הקרובים בפיילוט לקיצור תקופת בידוד הקורונה מ-14 ל-12 ימים, שצפוי להימשך עד סוף דצמבר. סיום הבידוד יותנה בתוצאה שלילית בשתי בדיקות קורונה, האחת בתחילת תקופת הבידוד והשנייה לקראת סופה. 

במשרד הודיעו על כוונה לקצר את תקופת הבידוד בתחילת החודש. שר הבריאות, יולי אדלשטיין, מסר אז כי "לאחר סדרת ההתייעצויות עם אנשי המקצוע, הנחיתי לקצר את ימי הבידוד ל-12 ימים. המטרה שלנו היא לאפשר מקסימום חופש במינימום סיכון לבריאות הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ