יו"ר הקואליציה מיקי זוהר (הליכוד) אמר היום (ראשון) כי החלטת שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ להקים ועדת בדיקה לפרשת הצוללות היא "התרסה כנגד הליכוד". לדבריו, "גנץ יודע שאין לנתניהו יד ורגל בסיפור, ועדיין הוא פועל כדי להכפיש את שמו תוך כדי סיכון הקואליציה. זו עוד הוכחה לכך שגנץ גורר את ישראל בכוח לבחירות בעיצומו של משבר במקום לסייע לראש הממשלה במאמצים להביא חיסונים לאזרחי ישראל".

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה (הליכוד) שיתף בחשבון הטוויטר שלו כתבה שבה נכתב כי הוא בוחן הקמת ועדת חקירה לפרשת חברת הממד החמישי, שגנץ עמד בראשה. שרים וח"כים נוספים מהליכוד תקפו את החלטת גנץ. מהליכוד נמסר כי "רק לפני ארבעה חודשים אמר גנץ שאין סיבה לחקור את הנושא כיוון שאפילו היועץ המשפטי לממשלה 'לא מצא לנכון לפתוח בחקירה ואני מסתפק בזה'". עוד נמסר: "מה נשתנה בארבעה חודשים? גנץ לא מצליח להתרומם מהמצולות בסקרים אז הוא ממחזר צוללות כדי לקושש קולות בזמן שהמפלגה שלו עסוקה במריבות פנימיות".

מנגד, ראש האופוזיציה ויו"ר יש עתיד-תל"ם, ח"כ יאיר לפיד, אמר כי הקמת הוועדה היא "צעד לכיוון הנכון, אבל אם היא לא תוכל לזמן לעדות את נתניהו, דוד שמרון ויצחק מולכו, אז לא יהיה מנוס מהקמת ועדת חקירה ממלכתית". חברו למפלגה, משה יעלון בירך על החלטת גנץ, והוסיף כי "רק חקירה מקיפה ויסודית, בלי הנחות וללא תנאים מוקדמים תחשוף את האמת לאור". שרים וחברי כנסת מכחול לבן הביעו גם הם תמיכה בהחלטה, בהם שר החוץ גבי אשכנזי ושר המשפטים אבי ניסנקורן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ