סקר: איחוד מחודש של גנץ ולפיד יעקוף את ימינה

לפי סקר חדשות 12, אם כחול לבן ויש עתיד ירוצו ביחד בבחירות הקרובות, בראשות לפיד, הרשימה תגרוף 25 מנדטים. בתרחיש אחר, הסקר חוזה 21 מנדטים לריצה משותפת של לפיד וחולדאי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לפיד וגנץ בכנסת, בשנה שעברה

סקר חדשות 12 שפורסם הערב (חמישי) חזה כי ריצה משותפת של כחול לבן ויש עתיד בבחירות הקרובות, בהובלת יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, תגרוף מנדטים רבים יותר ממפלגת ימינה בראשות נפתלי בנט. לפי תוצאות הסקר, אם המפלגות יתאחדו מחדש הן יהפכו לרשימה השנייה בגודלה בכנסת עם 25 מנדטים, בעוד שהליכוד יגרוף 31 מנדטים וימינה תגרוף 22.

בסקר נבדק גם תרחיש שבו ראש העיר תל אביב רון חולדאי מצטרף למפלגת יש עתיד ומוצב במקום השני ברשימתה לכנסת. במקרה כזה, הרשימה תגרוף 21 מנדטים, הליכוד יגרוף 30 מנדטים וימינה תגרוף 21.

לפי הסקר, אילו הבחירות היו נערכות היום, בהתאם למפה הפוליטית הנוכחית, הליכוד היה גורף 30 מנדטים, ימינה 21, יש עתיד-תל"ם 17, הרשימה המשותפת 12, כחול לבן 10, יהדות התורה וש"ס 8, וישראל ביתנו ומרצ 7 מנדטים. הבית היהודי, גשר, דרך ארץ והעבודה לא עוברות את אחוז החסימה. יש לציין כי כחול לבן ויש עתיד גורפות בנפרד מספר מנדטים רב יותר מזה שהיו זוכות בו אילו רצו ביחד בבחירות - כך לפי הסקר.

הסקר נערך היום בידי מנו גבע ומכון מדגם בשילוב איי-פאנל, בהשתתפות 500 אנשים שהשיבו עליו באינטרנט ובטלפון. טעות הדגימה היא 4.4+-.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ