הליכוד: "סער עוזב כי הוא הובס בפריימריז וצונח בסקרים הפנימיים"

במפלגה מתחו ביקורת על הכרזתו של חבר הכנסת על הקמת מפלגה חדשה. השרה רגב: "סער הולך בדרכם של אחרים שלא קיבלו את הכרעת הבוחרים – לבני, יעלון, מרידור"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סער בטקס הדלקת נרות חנוכה בירושלים, בשנה שעברה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בליכוד התייחסו הערב (שלישי) להודעתו של ח"כ גדעון סער על עזיבת המפלגה והקמת מפלגה חדשה. "סער עוזב כי הוא הובס בפריימריז וכי בסקרים הפנימיים של הליכוד שנערכו בימים האחרונים הוא צונח לעשירייה השנייה", נמסר מהמפלגה. "סער החליט לנטוש את הימין, לחבור ללפיד ולהצטרף לרשימה ארוכה של פוליטיקאים שנטשו את הליכוד ואחר כך התרסקו לחלוטין".

יו"ר הכנסת, יריב לוין, התייחס גם הוא להודעתו של סער ומסר: "גדעון סער עשה מעשה שלא ייעשה. הוא התמודד על הנהגת הליכוד, התחייב לקבל את ההכרעה הדמוקרטית, ובניגוד גמור לדרך שהורה לנו מנחם בגין הפנה גב לבוחרי הליכוד ולחברי הליכוד והפר את ההבטחה שלו. גם אחרים שעזבו את הליכוד, כמו ציפי לבני, איבדו מהר מאוד את אמון הציבור ונמצאים מחוץ לכנסת".

שרת התחבורה מירי רגב (הליכוד) מסרה: "למרבה הצער, גדעון סער הפר הערב את אמירותיו בעבר שלפיהן יישאר נאמן לליכוד, ובחר להצטרף למחנה 'רק לא ביבי'. סער אומר שאינו יכול להיות חבר בתנועת הליכוד מסיבות אידיאולוגיות כביכול, אבל האמת היא שהוא עוזב רק בגלל שלא בחרו בו ליו"ר המפלגה. זו לא נאמנות לדרך אלא למאבקי אגו ואי קבלת דין הבוחר. בכך הולך סער בדרכם של אחרים שלא קיבלו את הכרעת הבוחרים - לבני, יעלון, מרידור ואחרים".

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) הוסיף: "סער, כמו יעלון בזמנו, פתאום החליט שהליכוד שינה את פניו... אותה תנועת ליכוד בדיוק שרק לפני שנה התמודד על הנהגתה. מה השתנה? הוא פשוט הפסיד בענק".

בין השאר אמר סער הערב בהצהרה לתקשורת: "איני יכול עוד לתמוך בממשלה בראשות נתניהו ואיני יכול לתמוך בליכוד בראשותו". לדבריו, "הנאמנות לדרך לדרכים הוחלפו בפולחן אישיות לאדם בשר ודם". הוא הוסיף כי המפלגה "הפכה לכלי שרת עבור האינטרסים של ראש הממשלה, כולל כאלה הנוגעים למשפטו הפלילי". 

בשנה שעברה הפסיד סער לראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות לראשות הליכוד. סער, שכיהן בעבר כשר החינוך וכשר הפנים, קיבל אז כ-30% מהקולות. לפני קיום הבחירות הפנימיות אמר סער כי אם היה במקומו של נתניהו, היה מתפטר, כיוון שלא הצליח להרכיב ממשלה פעמיים. "אני חושב שהוא היה צריך לקחת אחריות, לא בגלל כתבי האישום, אלא כי המדינה תקועה", אמר אז, "אנחנו במבוי סתום". סער טען לאורך קמפיין הבחירות שלו לראשות המפלגה כי לנתניהו אין סיכוי להקים ממשלה לאחר בחירות מארס 2020. לפי סער אז, נתניהו "חסום", ו"כל אדם שעיניו בראשו מבין שאין סיכוי שיקים ממשלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ