לאחר שהודיע כי הוא עוזב את הליכוד, גדעון סער התפטר מהכנסת

יהונתן ליס
יהונתן ליס
סער מגיש את ההתפטרות ליו״ר הכנסת לוין, היום
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת גדעון סער התפטר הבוקר (רביעי) מהכנסת. אמש הודיע סער כי הוא עוזב את הליכוד ומקים מפלגה חדשה. המהלך נרקם בתיאום עם חברי מפלגת דרך ארץ, צבי האוזר ויועז הנדל, שצפויים להודיע כי יתמודדו עם סער בבחירות הבאות. אל סער צפויות להצטרף בין השאר חברות הכנסת מהליכוד יפעת שאשא-ביטון ושרן השכל. מועמדים נוספים להצטרפות הם מיכל שיר (הליכוד) והרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט.

סער אמר אמש בהצהרה לתקשורת: "איני יכול עוד לתמוך בממשלה בראשות נתניהו ואיני יכול לתמוך בליכוד בראשותו". לדבריו, "הנאמנות לדרך הוחלפה בפולחן אישיות לאדם בשר ודם". הוא הוסיף כי המפלגה "הפכה לכלי שרת עבור האינטרסים של ראש הממשלה, כולל כאלה הנוגעים למשפטו הפלילי". בנוסף, אמר, על הליכוד השתלטה "תרבות פסולה של ביזוי והכפשה שיטתיים של יריבים פוליטיים מבית ומחוץ".

בליכוד כתבו בטוויטר בתגובה להכרזת סער שהוא "עוזב כי הוא הובס בפריימריז וכי בסקרים הפנימיים של הליכוד שנערכו בימים האחרונים הוא צונח לעשירייה השנייה. סער שנשבע פעם אחר פעם ש'הליכוד הוא ביתי ולא אפרוש אם אפסיד, אני לא מאמין ברסיסי מפלגות' הובס, הפר את כל הבטחותיו ונטש את הליכוד דווקא בשעה שראש הממשלה נתניהו מביא מיליוני חיסונים לאזרחי ישראל, הוריד את התחלואה והתמותה לאחת הרמות הנמוכות בעולם ומביא הסכמי שלום היסטוריים".

בשנה שעברה הפסיד סער לראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות לראשות הליכוד. סער, שכיהן בעבר כשר החינוך וכשר הפנים, קיבל אז כ-30% מהקולות. לפני קיום הבחירות הפנימיות אמר כי אילו היה במקומו של נתניהו, היה מתפטר, מכיוון שלא הצליח להרכיב ממשלה פעמיים. "אני חושב שהוא היה צריך לקחת אחריות, לא בגלל כתבי האישום, אלא כי המדינה תקועה", אמר אז, "אנחנו במבוי סתום".

תגובות