הארץ

ח"כ צביקה האוזר (דרך ארץ) אמר הבוקר (חמישי) כי הוא ושותפו לסיעה, שר התקשורת יועז הנדל, לא מתכוונים להתפטר מהכנסת אחרי שהחליטו לחבור למפלגתו החדשה של גדעון סער. הנדל והאוזר נבחרו לכנסת כחלק מסיעת תל"ם ברשימת כחול לבן, ומאז הבחירות הם חלק מגוש בקואליציה בראשות בני גנץ.

השרה לשוויון חברתי מירב כהן (כחול לבן), אמרה היום לכאן ב' כי היא סבורה שהנדל והאוזר צריכים להתפטר בעקבות הכרזתם אתמול. "אם אני הייתי במצב שלהם, אני הייתי קמה ומתפטרת", אמרה, "הקולות שהם קיבלו זה לא קולות שיועדו לגדעון סער, וראוי שהם ישקלו את זה".

גנץ במליאת הכנסת, אתמולצילום: דני שם טוב / דוברו

האוזר, שעומד בראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אמר בתגובה בריאיון לכאן ב' כי הוא והנדל שוחחו אתמול עם גנץ, אך הם לא דנו בהתפטרותם. "גנץ תמיד יכול לפטר מהממשלה, אנחנו לא נתפטר מהכנסת", הבהיר, "דרך ארץ היא סיעה עצמאית, אני נבחרתי בכחול לבן בגלל עמדותיי, לא למרות עמדותיי. אנחנו הבאנו לכחול לבן את מספר המנדטים. רוב הציבור במדינת ישראל הוא ציבור ימינה מהמרכז. אי אפשר היה להביא הישג כמו שכחול לבן הביאה אם היא היתה מורכבת מאנשים מהשמאל".

בריאיון התייחס האוזר לאפשרות שתקציב המדינה לשנת 2020 יעבור בסופו של דבר עד המועד האחרון לאישורו - 23 בדצמבר - ושהכנסת לא תפוזר. "אם הממשלה תעביר תקציב, אני בעד שמדינת ישראל תתפקד, זה לא כל כך חשוב באיזה תלכיד פוליטי", אמר, "אבל אני לא מוכן להמשיך את השקר הזה כשהמדינה לא מתפקדת".

האוזר הוסיף כי סער הוא "האדם המתאים ביותר" בעיניו להיות ראש ממשלה. "אני איש המחנה הלאומי, איש ימין. לפני שנתיים הגעתי למסקנה שאי אפשר להמשיך ולנהל את מדינת ישראל על ידי נתניהו והליכוד ופרשתי. דיברתי עם סער לאורך כל הזמן שהדבר הנכון לעשותו הוא להציג אלטרנטיבה. סוף סוף יש בן אדם שאתה יכול לתת את המפתח לתא הקברניט וללכת לישון בשקט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ