סער הציג את מטרות מפלגתו: עידוד התנחלויות ורפורמה במערכת המשפט

המפלגה של סער נרשמה הבוקר ברשם המפלגות בשם "תקווה חדשה - אחדות לישראל". במטרותיה נכתב כי תפעל ל"ביסוס זהותה של ישראל כמדינת העם היהודי" ול"מימוש זכויותיו של העם היהודי בארץ ישראל"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סער בביה"ח הדסה, אתמול
חיים לוינסון

גדעון סער רשם הבוקר (חמישי) את מפלגתו ברשם המפלגות, והיא ביקשה את השם "תקווה חדשה - אחדות לישראל". במטרות המפלגה שהוגשו לרשם צוינו בין השאר "עידוד ההתיישבות והחקלאות בגליל ובנגב, בשומרון וביהודה, מרמת הגולן ולאורך הירדן והערבה", וכן "קידום רפורמות בכל רשויות המדינה, לרבות במערכות אכיפת החוק והמשפט ובשיטת הממשל".

מטרות נוספות שצוינו במסמך הן פעילות לביסוס זהותה של ישראל כמדינת העם היהודי ו"הגנה על ערכיה כמדינת הלאום של העם היהודי, השומרת זכויות אדם"; פעילות ל"מימוש זכויותיו הטבעיות וההיסטוריות של העם היהודי בארץ ישראל"; כלכלה חופשית "תוך הבטחת הזדמנות הוגנת לכל" וקידום מערכת החינוך. 

הכנסת דנה בהצעה לפיזורה בקריאה טרומית, בתחילת החודשצילום: דני שם טוב / דוברות הכנסת

שלשום הודיעה ח"כ יפעת שאשא-ביטון (הליכוד) כי תצטרף למפלגתו של סער ותוצב במקום השני ברשימה שיציג לכנסת. לפי ההודעה, אם סער יהיה ראש הממשלה תכהן שאשא-ביטון כסגניתו ותעמוד בראש קבינט חברתי. באותו היום פורסם סקר שהעניק לסער 21 מנדטים והגדירו כמפלגה השנייה בגודלה אחרי הליכוד. קודם לכן הודיעו חברי דרך ארץ, יועז הנדל וצביקה האוזר, כי יתמודדו לצד סער בבחירות הבאות, וכי הם תומכים במועמדותו לראשות הממשלה. בסוף השבוע שעבר התחייב סער כי לא יצטרף לממשלה בראשות נתניהו.

סער אף שוחח עם הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, שבוחן כניסה לפוליטיקה. אתמול פורסם כי אף שאיזנקוט יוכל להיבחר לכנסת בבחירות הקרובות, הוא לא יוכל להיות שר עד אפריל 2022 בשל חוק הצינון לבכירים במערכת הביטחון. הכנסת צפויה להתפזר בשבוע הבא, בלילה שבין שלישי לרביעי, אם לא יאושר תקציב המדינה ל-2020.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ