בהיעדר הסכמה על מינוי קבע, הממשלה אישרה את מינוי שבתאי כמ"מ המפכ"ל

הליכוד וכחול לבן מאשימות זו את זו בעיכוב מינויי הבכירים, ולאחר שממלאי מקום המפכ"ל ונציב שב"ס הודיעו על סיום תפקידם אישרה הממשלה לחצי שנה את המינויים של מועמדי השר אוחנה, שאושרו השבוע בוועדת גולדברג

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שבתאי ביציאה מדיון בוועדת גולדברג, בשבוע שעבר

הממשלה אישרה היום (שישי) מינוי זמני של קובי שבתאי כממלא מקום המפכ"ל ושל קטי פרי כממלאת מקום נציבת שירות בתי הסוהר, לאחר שלא הושגה הסכמה בין הליכוד וכחול לבן על מינוי קבע של השניים. המינויים החלו היום ויימשכו עד 30 ביוני או עד מינוי קבע - המוקדם מביניהם. שתי המפלגות מאשימות זו את זו במניעת ההצבעה על מינויי הבכירים.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בחר בחודש שעבר בשניים כמועמדיו לשני התפקידים, שאינם מאויישים זה שנתיים. השבוע אישרה את מועמדותם הוועדה למינויי בכירים, והיו"ר אליעזר גולדברג התנגד למינוי שבתאי בשל חשדות נגדו מהעבר להפרת אמונים. מועמדות פרי אושרה פה אחד. עם אישור מועמדותם, הודיעו ממלא מ"מ המפכ"ל מוטי כהן ומ"מ נציב שב"ס אשר וקנין על סיום תפקידם בסוף השבוע ועל יציאה לחופשת פרישה.

כחול לבן הודיעה כי היא מסרבת להצביע על המינוי הקבוע של השניים, כל עוד הליכוד אינו מסכים להביא לאישור הממשלה את מה שהגדירה עשרות בעלי תפקידים - ובמרכזם פרקליט המדינה שבחרה ועדת האיתור, עמית איסמן. בחודש שעבר הושגה פשרה בין הצדדים על מינוי חשב כללי שהציע הליכוד בתמורה למינוי מנכ"ל משרד רה"מ החליפי, שביקשה כחול לבן.

גולדברג התנגד למינוי בשל פרשה שבה נחשד שבתאי בהפרת אמונים, בהיותו מפקד מרחב שרון. שוטרת סיפרה אז כי הורה לה להעביר מידע מודיעיני מסווג ממערכת המתעדת נסיעות בכבישי הארץ, לקצין בכיר בדימוס, שהיה אז קצין הביטחון של חברה להשכרת רכב. המחלקה לחקירות שוטרים העבירה את הטיפול בנושא למשטרה, וממלא מקום סגן המפכ"ל אלון לבבי ניקה אותו מאשמה, אף שקבע כי מסקנתו אינה חד משמית. גולדברג סבר כי יש מניעה למינויו של שבתאי למפכ"ל, בעוד חברי הועדה האחרים - נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ ונציגי הציבור פרופ' טליה איינהורן ומשה טרי - סברו כי אין בפרשה כדי להטיל דופי בשבתאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ