נתניהו ביטל את ישיבת הממשלה מחר, ההצבעה על מינוי מפכ"ל קבוע נדחתה

בתחילת החודש אישרה הממשלה את מינויו הזמני של ניצב קובי שבתאי לממלא מקום המפכ"ל, ומחר היו אמורים השרים להצביע על המינוי הקבוע. הישיבה בוטלה לאחר נאומו של גנץ הערב, וטרם נקבע לה מועד חדש. גנץ: "שוב הוכח ששיקולים אישיים ורק הם מובילים את נתניהו"

ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי שבתאי, באוגוסט
ג'ודי מלץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל הערב (שני) את ישיבת הממשלה שתוכננה מחר, לאחר נאומו של שר הביטחון בני גנץ שבו קרא למפלגות המרכז-שמאל להתאחד נגד נתניהו בבחירות. בישיבה היו אמורים השרים להצביע על המינוי הקבוע של ניצב קובי שבתאי למפכ"ל המשטרה. טרם נקבע מועד חדש לדיון.

"למשטרת ישראל לא יהיה מחר מפכ"ל קבוע, לא תמונה נציבת שב"ס ולא ימונו 36 שגרירים במדינות חשובות, בגלל שנתניהו החליט לבטל את ישיבת הממשלה", מסר הערב גנץ בתגובה, "שוב הוכח ששיקולים אישיים ורק הם מובילים את נתניהו".

בתחילת החודש אישרה הממשלה את מינויו של שבתאי לממלא מקום המפכ"ל באופן זמני, לאחר שמחלוקת בין כחול לבן לליכוד מנעה הצבעה על מינוי קבע. בכחול לבן הודיעו אז כי לא יצביעו על המינוי הקבוע של שבתאי עד שהליכוד יסכים להביא לאישור הממשלה מינוי בעלי תפקידים בכירים אחרים - ובראשם פרקליט המדינה. אולם, בשבוע שעבר הודיע גנץ כי יתמוך במינוי הקבוע.

"מול עשרות מינויים מקצועיים קריטיים למדינת ישראל - ובהם גם פרקליט מדינה - שתקועים רק בגלל פוליטיקה קטנה של נתניהו, אני בוחר לשים את ישראל לפני הכל", צייץ אז גנץ, "ערב סגר שלישי, ברור שמדינת ישראל חייבת מפכ"ל קבוע. הודעתי הערב לראש הממשלה שאתמוך במינויו המיידי של ניצב שבתאי לתפקיד המפכ"ל".

יו"ר כחול לבן תקף הערב את נתניהו בחריפות וקרא לאיחוד מפלגות: "לפיד, חולדאי, בוגי, שלח, ליברמן, הורוביץ, שמולי, זליכה... בואו ניפגש, נמצא את הדרך, נמצא את המשותף לכולנו". הוא הוסיף: "אני קורא לכל מי שישראל חשובה לו, לכל מי שלא ילך עם ביבי, לוותר על האגו ולהתאחד. אני מוכן להקריב הרבה, כמו שכבר הוכחתי, כדי שביבי ילך. אם האגו ילך – ביבי ילך".

שר הביטחון הודה כי טעה כשהצטרף לממשלת נתניהו. "הוא רימה אותי, הוא רימה אתכם, הוא רימה פעם אחת יותר מדי", אמר. "לחצתי את ידו של האיש שהבטחתי להחליף. לחצתי את ידו של מפר הבטחות סדרתי. לחצתי כי מדינת ישראל במלחמה ואני קודם כל חייל שלה. טעיתי. בזמן שעשרות אלפי עסקים קרסו ומאות אלפים נשארו ללא פרנסה, ביבי היה עסוק בלסדר לעצמו הטבות מס במיליונים... בזמן שמגפה מאיימת על החיים של כולנו הוא המשיך להסית, לפלג, לסכסך, לפרק אותנו מבפנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ