הממשלה אישרה היום (ראשון) את מינויו של קובי שבתאי למפכ"ל המשטרה במינוי קבע. מאז פרישתו של רוני אלשיך בדצמבר 2018 לא עמד בראש המשטרה קצין בדרגת רב-ניצב, והתפקיד אויש בידי ממלאי מקום - בתחילה מוטי כהן, ומתחילת החודש שבתאי עצמו. המינוי אושר פה אחד.

שבתאי אמר הבוקר "נפעל באופן שיוויוני. (אני) מתחייב לגבות כל שוטר ושוטר שיפעלו על פי דין ועל פי אמות המידה המוסריות של הארגון". שבתאי הוסיף כי הוא "מתחייב לדאוג שלוחמינו ישובו לקבל את האמון וההערכה הציבוריים שלהם הם ראויים...שיטור אפקטיבי מתבסס על אמון הציבור". 

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בחר בשבתאי, מפקד משמר הגבול בתפקידו האחרון, למפכ"ל בחודש שעבר. אישור המינוי בממשלה עוכב בשל מחלוקות בין הליכוד לכחול לבן על מינויים בכירים בשירות המדינה. בשבוע שעבר התרצה יו"ר כחול לבן בני גנץ והסכים להביא את מינוי שבתאי להצבעה. מינויה של נציבת שירות בתי הסוהר המיועדת קטי פרי עודנו מתעכב.

מינויו של שבתאי אושר בוועדה למינוי בכירים על אף התנגדותו של היו"ר, השופט בדימוס אליעזר גולדברג. גולדברג התנגד למינוי בשל פרשה שבה נחשד שבתאי בהפרת אמונים, בעת שכיהן כמפקד מרחב שרון. שוטרת סיפרה אז כי הורה לה להעביר מידע מודיעיני מסווג ממערכת המתעדת נסיעות בכבישי הארץ, לקצין בכיר בדימוס, שהיה אז קצין הביטחון של חברה להשכרת רכב. המחלקה לחקירות שוטרים העבירה את הטיפול בנושא למשטרה, וממלא מקום סגן המפכ"ל אלון לבבי ניקה אותו מאשמה, אף שקבע כי מסקנתו אינה חד משמעית. 

לאחר הבחירה בשבתאי הודיע כהן על פרישה מהמשטרה, ולאחריו הודיעו על עזיבה גם בכירים נוספים בארגון. בין הפורשים מפקד מחוז ירושלים, דורון ידיד, שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל, וכן ראש אגף תכנון במשטרה ניצב יוסי בכר, ראש אגף משאבי אנוש עינת גיל צוברי וסגן המפכ"ל אלון אסור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ