ח"כ ניר אורבך הודיע כי יצביע בעד הקמת הממשלה: "הגיע הזמן לסיים את התיקו"

אורבך התלבט בימים האחרונים אם לתמוך בממשלת בנט-לפיד, והחליט לתמוך במהלך, ולא להימנע או להתפטר מהכנסת. הוא ביקר את מפלגת הציונות הדתית וזכה לתגובה מיו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ': "אורבך שחצן חצוף, שקרן, ורודף כבוד ותפקידים"

מיכאל האוזר טוב
מיכאל האוזר טוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורבך בכנסת, אתמול
אורבך בכנסת, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

חבר הכנסת ניר אורבך מסיעת ימינה הודיע הבוקר (שלישי) כי בכוונתו להצביע בעד הקמת הממשלה ביום ראשון הקרוב. אורבך התלבט בימים האחרונים אם לתמוך בממשלת בנט-לפיד, והחליט לתמוך במהלך, ולא להימנע או להתפטר מהכנסת. "החלטתי לסיים את התיקו בפוליטיקה הישראלית. החלטתי להצביע בעד ממשלת האחדות", כתב בפוסט בפייסבוק.

"אחרי אלפיים שנות גלות זוהי מציאות חיינו, עם כל הקושי שבדבר הגיעה העת לשים סוף לתיקו הזה", כתב אורבך. "אני צועד בדרך הזו לא בלב שמח או בנפש חפצה, אני צועד בדרך הזו דווקא בגלל שהיא לא ברורה, אבל עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה. עם הנצח מפחד מהתיקו". 

בהמשך דבריו, הוסיף אורבך כי "הציונות הדתית הפוליטית ממנה באתי איננה עוד, היא נוכסה ע"י כוחות שאינם מייצגים אותי או את הקהילה ממנה באתי. לצערי אין חוט המקשר בין הציונות הדתית הממלכתית לבין מפלגת הציונות הדתית". יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הגיב: "רוב מניין ובניין רבני, מנהיגי ומצביעי הציונות הדתית, שמתנגדים בכל תוקף לבגידה בערכים ובבוחרים ולהקמת ממשלת שמאל-תומכי טרור, הם לא הציונות הדתית של אורבך. רק הוא כמובן. רציתי לכתוב שהוא אפס. אבל הוא שחצן חצוף, שקרן, ורודף כבוד ותפקידים שאם היה מקבל שיריון אצלינו היה בא מיד".

הפגנה בתל אביב נגד תמיכת אורבך בממשלה, בשבוע שעברצילום: אבישג שאר-ישוב

ח"כ עמיחי שיקלי מימינה, שהודיע על התנגדותו לממשלה, צייץ בתגובה להודעת אורבך: "מצר ובאותה נשימה מכבד את החלטתו של אורבך ובעיניי העלבונות (להבדיל מביקורת) כלפיו וכלפי יתר חברי ימינה לא משרתים שום מטרה".

הודעתו של אורבך הגיעה זמן קצר לאחר שיו"ר הכנסת יריב לוין הודיע הבוקר כיהשבעת הממשלה תתקיים ביום ראשון הקרוב בכנסת. הצבעת האמון על הממשלה החדשה, בראשות יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד, תיערך בישיבה מיוחדת במליאה. קודם לכן תיערך הצבעה לבחירת יו"ר לכנסת ה-24. 

על הממשלה המתגבשת לפרסם את ההסכמים הקואליציוניים שעליהם חתומות המפלגות המרכיבות אותה 24 שעות לפני ההשבעה. קביעת מועד ההצבעה ליום ראשון תאלץ את בנט ולפיד לפרסם את ההסכמים עד יום שישי, מה שיגדיל את מרחב התמרון של מתנגדי הממשלה להפעיל לחצים על חבריה עד הרגע האחרון.

 אורבך וחברת הכנסת עידית סילמן מימינה קיבלו איומים על חייהם בימים האחרונים בעקבות חתימת ההסכם הקואליציוני והוצמדה להם אבטחה. בשבוע שעבר הודיע שב"כ כי יאבטח את בנט בעקבות התגברות ההסתה נגדו, למרות שעוד לא מונה לראש הממשלה. גם ח"כ איילת שקד מימינה זוכה לאבטחה בימים האחרונים בשל איומים כלפיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ