בימין דורשים לפזר הוועדה שעוסקת בקליטת עובדים ערבים בשירות הציבורי

29 ח"כים טוענים כי יו"ר הוועדה אחמד טיבי עושה בה שימוש פוליטי; טיבי בתגובה: מרגיש בתוכנית ריאליטי הזויה בה חולקו לאנשי ימין יותר מדי כדורים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

29 חברי כנסת, המהווים כרבע מחברי הכנסת המכהנים, פנו אתמול (שני) בצעד חריג ליו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, בדרישה לפזר באופן מיידי את ועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא קליטת עובדים ערבים בשירות הציבורי. חברי הכנסת טוענים כי יו"ר הועדה, ח"כ אחמד טיבי, עושה שימוש ציני בתפקידו כדי להסית נגד הממשלה ולקדם את מטרותיו הפוליטיות.

את המכתב יזם ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו), ועליו חתומים חברים מסיעות הימין. הוועדה של טיבי הוקמה עוד בימי הכנסת הקודמת, בפברואר 2008, ואמורה היתה לסיים את פעילותה עד תום הקדנציה הקודמת, אולם קיבלה אישור להמשיך את פעולתה גם בכנסת הנוכחית כדי להשלים דו"ח בנושא.

אלא שמאז עברו חודשים ארוכים וטיבי מוסיף לכנס את הוועדה, לגבות מידע ולפרסם הודעות לעיתונות התוקפות את משרדי הממשלה השונים על שילובם הדליל של ערבים. לדברי הח"כים, טיבי הפך את הוועדה ל"פרה חולבת של הצרכים הפוליטיים הצרים שלו ולבמה של הסתה והתרסה נגד מדינת ישראל. מבדיקה שערכנו התברר כי אף ועדת חקירה פרלמנטרית אחרת לא משכה את פעילותה מעבר לקדנציה אחת. העובדה כי לא סיים את פעילות הוועדה מעידה על כשלונו, מכיוון שלא עמד בזמנים", כתבו הח"כים ודרשו מריבלין להורות לטיבי לפרסם את הדו"ח לאלתר ולפזר את הוועדה.

אחמד טיבי מתווכח עם מיכאל בן ארי

טיבי הסביר אתמול בתגובה כי עבודת הועדה נקטעה בקדנציה הקודמת בגלל הקדמת הבחירות ולכן זכתה לאישור להמשיך את עבודתה גם בקדנציה הנוכחית. לדבריו, מספר שרים, בהם סטס מיסז'ניקוב ועוזי לנדאו מישראל ביתנו החרימו את עבודת הוועדה. למרות זאת, לדבריו צפויה הוועדה להשלים את פעילותה במהלך השנה הקרובה.

לדברי טיבי, "אלה אחד מאותם הימים בהם אני שואל את עצמי האם כל שקורה סביבי אינו אלא חלק מהפקת תוכנית ריאליטי הזויה במיוחד שבמסגרתה חולקו ללא מעט אנשי ימין הרבה יותר מדי כדורים". הוא הוסיף כי "מדובר באחת הוועדות הרציניות והמקצועיות ביותר בכנסת. הימין תמיד מטיח בנו, שלא בצדק, שהח"כים הערביים עוסקים בעניינים מדיניים. כאן יש ועדה העוסקת בנושא אזרחי - תעסוקת ערבים - ואז קופצים להם 29 אנשי ימין ותובעים לבטל את הוועדה במקום לבטל את ההדרה והאפליה נגד ערבים בשירות הציבורי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ