שם מפלגתו החדשה של לפיד: "עתיד"

איש התקשורת לשעבר מעלה הילוך וצפוי לרשום בימים הקרובים את מפלגתו, שבניגוד להערכות קודמות לא תקום על בסיס תשתית של מפלגת עבר

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

מפלגתו החדשה של יאיר לפיד תיקרא עתיד והוא צפוי לרשום אותה במשרדי רשם המפלגות בימים הקרובים, כך דווח הערב (ראשון) בערוץ 2. על פתק ההצבעה יהיה רשום "עתיד בראשות יאיר לפיד", ובמסגרת ההליך יציג המועמד רשימה של 100 אנשים שייחשבו למייסדי המפלגה וכן את תקנון המפלגה החדשה.

החלטתו של לפיד סותרת ספקולציות שנשמעו על כך שבכוונתו להקים את המפלגה על בסיס התשתית של מפלגות עבר כמו למשל חץ של אברהם פורז. הקמת המפלגה מאפס תביא לכך שרף ההוצאה שלה לקמפיין הבחירות יהיה מוגבל יחסית למפלגות קיימות ויסתכם בכ-13.5 מיליון שקל. מפלגת העצמאות של אהוד ברק הוקמה לדוגמה על בסיס השלד של מפלגת הדרך השלישית בראשות קהלני, שלא היתה פעילה בכנסת כבר יותר מעשור. בסביבת לפיד הסבירו כי בכוונתו להוביל קו של פוליטיקה נקייה ללא פשרות ולכן בחר להקים את המפלגה מאפס.

כמו-כן, צעד זה של לפיד יביא לכך שתיקון "חוק לפיד 2" שאושר בקריאות שנייה ושלישית במושב החורף האחרון לא יהיה רלוונטי יותר לגביו. תיקון זה קובע כי כאשר מועמד מכריז שבכוונתו להתמודד - חוקי מימון מפלגות יחולו עליו גם אם עדיין לא רשם את מפלגתו. לפיד בכל מקרה יידרש לפעולות הללו על פי החוק הקיים כאשר יקים את מפלגתו החדשה. עם מעברו של התיקון התייחס לפיד למפלגות ליכוד, עבודה וקדימה וכתב כי "אני מברך אותם על כך שהפחד על הכסא גרם להם ללמוד לעבוד ביחד סוף סוף. רק חבל קצת שהם לא עושים את זה גם בנושאים שבאמת חשובים למדינת ישראל. הגיע הזמן לפוליטיקה אחרת ונקייה".

יוזם התיקון, חבר הכנסת יריב לוין מהליכוד, דבק הערב בעמדתו ואמר כי "חבל שמי שמתיימר לקבוע את העתיד, לא השכיל לחשוף מרצונו את התנהלותו הכספית בעבר ובהווה. לפיד הודה היום בכישלון ניסיון ההתחמקות שלו ממתן דין וחשבון לציבור על התרומות לקמפיין שלו". מדובר בתיקון השני שיזם לוין על רקע כניסת לפיד לפוליטיקה: זה הראשון רצה לקבוע תקופת צינון לאנשי תקשורת המעוניינים לפנות לפוליטיקה.

מאז יצא לפיד לדרך לפני מספר חודשים הוא מקיים חוגי בית רבים ומחזיק דף פייסבוק פעיל מאוד. לאחרונה פנה לתומכיו בסרטון מוקלט וביקש מהם לסייע לו בפעילויות שונות וכן למסור פרטים אישיים. כמו פוליטיקאים אחרים, הוא שלח לתומכיו ברכת חג שמח לפסח. שאלה מרכזית שעודנה נותרה פתוחה היא מי יהיו חברי מפלגתו של לפיד, שהצהיר פעמים רבות שאין בכוונתו לחבור לפוליטיקאים קיימים, או לכאלה ששימשו בתפקידים ציבוריים ועזבו אותם לאחר כישלון. לפי דבריו של לפיד עד כה, מצבו של המעמד הבינוני וחלוקת הנטל והמשאבים במדינה צפויים לעמוד במרכז סדר היום שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

מרק יוגורט, זוקיני, שום ושקדים

זריקת מרץ מרעננת בקיץ חם ולח: מתכונים למרק קר

שרת התחבורה מרב מיכאלי

הטקסט הזה עשוי לדכדך את מי שהצביע למפלגת העבודה

"התחלתי תהליכים חינוכיים רבים במקביל. את רובם לא הייתי יכולה לעשות היום, כי אני אמא" (למצולמים אין קשר לכתבה)

במיליארדים שמבזבזים על "העשרה" אפשר לתת לכל המורים שכר הוגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ