יממה וחצי לאחר הצטרפות מופז לממשלה |

ליברמן תובע: לקדם חקיקה עוקפת בג"ץ לשכונת האולפנה וחוק גיוס לכל

יו"ר ישראל ביתנו מתווה את דרכה של הקואליציה החדשה. יחימוביץ' מצידה התייחסה למהלך הבא של האופוזיציה המצומקת: המאבק על התקציב

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הדגיש הבוקר (רביעי) בפתח ישיבת סיעתו בכנסת כי בניגוד לעמיתיו בקדימה, הוא היה עקבי לכל אורך הדרך בעניין הרכב הקואליציה הרצוי בעיניו. "מפלגת ישראל ביתנו אולי המפלגה היחידה שהוכיחה שהיא גם עקבית וגם רצינית", אמר יממה וחצי לאחר החשיפה של הקמת ממשלת האחדות. "מי שזוכר את הרכבת הממשלה לפני שלוש שנים. מלכתחילה עמדתנו היתה ברורה והצענו קואליציה של ליכוד, קדימה וישראל ביתנו".

"המבחנים העיקריים זה חוק טל ופינוי הבתים בשכונת האולפנה. אלה שני המבחנים החשובים ביותר ואני מקווה שנשכיל לעבור אותם בדרך הטובה. דווקא בגלל שיש קואליציה יציבה ואיתנה, אסור שזו תהיה מריחה", כך ליברמן, שסימן בכך את שתי המשימות המרכזיות שעומדות בעיניו בפניו ובפני שותפיו לממשלה.

בהתייחסו לסוגיית החוק התחליפי לחוק טל, אמר כי הוא מצפה שאם ליו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד), ישנה הצעה, עליו לשתף בה את כל הקואליציה באופן מסודר. "ההצעה לא מקובלת עלינו, לא נקבל אותה. אנחנו מצפים שתהיה הצעה רצינית ושלא יעמידו אותנו בפני עובדה. אני לא צריך לקבל את ההצעה מעיתונאים בכנסת".

ליברמן בישיבת הסיעה

בהתייחס לשאלת שכונת האולפנה אמר ליברמן: "התושבים שחיים שנים בגבעת האולפנה הם תושבים שומרי חוק ונושאים בכל החובות: משרתים בצבא, עושים מילואים, עובדים משלמים מסים. זה לא מאחז לא חוקי. היתה טעות של המדינה. הם לא טעו, הם נשלחו לשם. הטעות של המדינה והיא חייבת לקחת אחריות. אני לא רואה שום דרך אחרת אלא חקיקה שתסדיר את הנושא".

ליברמן ניצל את ההזדמנות גם כדי לעקוץ את העיתונות. "בשלושה ימים האחרונים כמות השטויות וההמצאות שקראתי על ישראל ביתנו – כנראה שיש הרבה סופרים שיכולים להצטרף לז'אנר של מדע בדיוני. נכתב באיזה עיתון שלפי סקר פינקלשטיין אנחנו מפסידים 3-4 מנדטים ליאיר לפיד. לא היה סקר כזה, המציא אותו העיתון שפרסם. פיזית לא היה סקר, אבל לפרסם אפשר. לא צריך סקר כדי לפרסם תוצאות".

הרצוג: נשמש אופוזיציה לוחמת

ליברמן ירה חץ עוקצני גם לעבר עיתונאי "ישראל היום" שישב בחדר. "יש פה נציג של פראוודה, מחפש מילה של אמת ("פראוודה" פירושה אמת ברוסית - אב"ז). הוא העלה שאלה למה הצטרפנו, וכשהיה אנאפוליס מצאנו עצמנו מיד בחוץ". לדברי ליברמן, "מעולם לא עשינו חשבונות רווח והפסד, מה שמנחה אותנו זה עקביות...הצטרפנו לממשלת אולמרט בניגוד לאינטרס שלנו כי חשבנו שאחרי מלחמת לבנון השניה היה חשוב לתת תחושה של יציבות".

"ראיתי את המצע של יאיר לפיד שדיבר נגדנו באולפן שישי, שיהיה יו"ר המפלגה עד 2020", הוסיף ליברמן. "עכשיו גם הוא צריך להצטרף למדע בדיוני. סיכוייו להיבחר לנשיא ארה"ב הרבה יותר גבוהים מסיכוי מפלגתו להישאר עד 2020. אהרונוביץ' יהיה שר לביטחון פנים גם בקדנציה הבאה. יש ז'אנר חדש בעיתונות הישראלית – מדע בדיוני, שלא מבקשים לאמת ובלי שום מקורות".

יו"ר מפלגת העבודה ויו"ר האופוזיציה הנכנסת, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה בישיבת סיעתה: "אני רואה כבוד עצום להיות יו"ר אופוזיציה. זה תפקיד חשוב מאין כמותו והמטרה הראשונה של אופוזיציה לייצר חלופה שלטונית.

"אין מתאימה ממפלגת העבודה לעמוד בראשות האופוזיציה", הוסיפה יחימוביץ'. "מה שכונה אופוזיציה בשלוש שנים האחרונות היתה פארסה מוחלטת. לכן האחריות שלנו מאוד גדולה".

יו"ר האופוזיציה הנכנסת התוותה את המהלכים הבאים שלה: "היעד המרכזי שאני רואה לנגד עיניי הוא התקציב ב- 2013, אף אחד לא מדבר על זה כי הרוחות החברתיות חלפו מהאופנה לפתע, ובמקומם עלה עניין חוק טל ואירן. זה קל לממשלה להתמודד עם זה כי חוק טל יסתיים בפשרה כזו או אחרת, כולם יודעים שמדובר בפתרון מוסדר בסופו של דבר. קל לשכוח את המנעד העצום של התקציב שהולך לחהיות רע מאוד לישראל, חוק ההסדרים יהיה מפלצתי מאי פעם. המשימה תהיה קשה ונעשה זאת על הצד הטוב ביותר"

עמיתה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, הבטיח: "אנחנו נשמש אופוזיציה לוחמת, לא ניתן דקה אחת לקואליציה. נלחם על הכל, על הצדדים הטכניים והמהותיים. האופוזיציה קטנה בבניין, אבל בחוץ היא ענקית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

א"ב יהושע בביתו בגבעתיים

"בסוף נחבק את מנסור עבאס וחבריו, אבל לא אזכה לראות את זה"

מדור טיסות 
וובה דיאצ'נקו
אירינה טיפוגרף
צילום: תומר אפלבאום 
נתב"ג
נמל התעופה בן גוריון
שדה תעופה

שכנה צברית הביאה לי עיתון ואמרה: "תסתכלי, דרושים". ככה התקבלתי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ