ריבלין נוקם: לא יאפשר לממשלה להעלות הצעות חוק בגלל היעדרותה מהמליאה

ריבלין מעניש את הממשלה על כוונת נתניהו לקיים מחר סיור באילת ל-7 שרים, בזמן דיוני המליאה. "הממשלה חושבת שהיא יכולה לבוא מתי שהיא רוצה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, החליט "להעניש" את הממשלה בעקבות כוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושבעה שרים נוספים לסייר באילת מחר (רביעי), בזמן בו מתנהלים דיוני המליאה. ריבלין הכריז כי בשל היעדרות השרים, הוא לא יאפשר לממשלה להעלות הצעות חוק מטעמה ביום שני מיד לאחר מכן.

ריבלין אמר כי "עד היום, עקב אילוצי הקואליציה, נמנעה הכנסת מחקיקה בימי שלישי ורוב השרים נמנעו לבוא ביום זה, כמו גם רבים מהח"כים, כך שהוא הפך להיות יום שנוי במחלוקת מבחינת עבודת הכנסת על אף הניסיון למלאו בתוכן באמצעות העלאת נושאים מיוחדים. ואילו יום רביעי היה יום בו השרים נדרשו ונענו לבקשות הח"כים שהגישו שאילתות דחופות לבעיות העומדות על סדר היום".

"ואולם" המשיך ריבלין, "השבוע הגשנו כשמונה שאילתות דחופות לממשלה, ולצערי הרב הודיעו לי לפני שעה קלה כי ראש הממשלה בליווי שבעה משרי הממשלה יבקרו בעיר אילת ביום רביעי. שקלתי לבטל את הישיבה, אך זהו יום ששייך לח"כים ומדוע יקופחו הח"כים? ולכן, אקיים את הישיבה בין שיהיו שרים ובין שלא וכמובן נצביע על כל הצעות החוק. יחד עם זאת אני מודיע עכשיו והודעתי למזכיר הממשלה כי ביום שני הבא לא אעלה על סדר היום שום חקיקה מטעם הממשלה. אם הממשלה חושבת שהיא יכולה לבוא מתי שהיא רוצה, גם הכנסת תדון בנושאים הקשורים בממשלה בטווח שהיא תחשוב שראוי לכך בהתייעצות עם ראשי הסיעות. אין לנו כלים אחרים ברמה הפרלמנטרית. אני חושב שהפרלמנט והדמוקרטיה הישראלית חשובים לכל הסיעות. ראשי ממשלה צריכים לדעת שייתכן ויהיו פעם ראשי אופוזיציה, ולהיפך".

ריבלין ונתניהו במליאת הכנסתצילום: משה מילנר/ לע"מ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ