נתניהו: שמיר צדק כשאמר שהערבים הם אותם ערבים

רה"מ ספד בישיבת הממשלה לשמיר, שמת אתמול: "הוא לא הכפיף, לא את עצמו, ולא כופף את האמת לאופנות השעה. הלוויתו מחר ב-18:00

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה כי ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר, שמת אתמול בגיל 96, צדק באמירתו לפיה "הערבים אותם ערבים והים אותו ים". "באשר לאמירותיו ביחס לשכנים, ביחס להפרדה בין הים והיבשה – ייתכן שהדברים האלה שהביאו קיתונות של ביקורת אז, אפילו בוז – היום יש בוודאי הרבה יותר אנשים שמבינים שהאיש ראה והבין דברים יסודיים ואמיתיים", אמר נתניהו.

נתניהו הוסיף כי "הוא לא הכפיף, לא את עצמו, ולא כופף את האמת לאופנות השעה, ולכן אני חושב שראוי שאנחנו נכבד בישיבות, גם בטקס מחר וגם בישיבות מיוחדות שנעשה היום, את זכרו של יצחק שמיר, אחד ממקימיה של מדינת ישראל, ואחד ממגיניה המסורים ביותר.

"אנחנו מאבדים היום באמת פטריוט יהודי ואחד מהמנהיגים היצוקים והמוצקים שהיו לעם ישראל. הוא לא הקרין כריזמה, הוא פשוט הקרין עוצמה פנימית, והדבר הזה, לדעתי, חשוב יותר מכל דבר אחר", אמר ראש הממשלה.

בשעה 10:00 מחר בבוקר הוצב ארונו של שמיר במשכן הכנסת, והציבור יוכל לחלוק לו כבוד עד לשעה 16:00. מחר בשעה 18:00 יחל טקס ההלוויה הממלכתי בהר הרצל, שתהיה פתוחה לציבור הרחב.

מארגון "שותפות שראקה" נמסר בתגובה לדבריו של נתניהו: "כאשר נתניהו מצטט את דברי יצחק שמיר: 'הערבים הם אותם ערבים והים הוא אותו הים', הוא מבזה את ההספד ומשתמש באבל על מותו של יצחק שמיר כדי להוסיף להסתה נגד ערבים. צר לנו שעבור נתניהו המונח 'ערבים' מגלם בתוכו ציבור דמוני, במקום ציבור שחי במדינה, וזכאי לא רק לשוויון זכויות, אלא להגנה מפני הסתה".

בסרטון למטה: ליל המקרופונים

ליל המקרופונים הוא כינוי לכינוס מרכז הליכוד ב-12 בפברואר 1990, אז כיהן שמיר כראש הממשלה. באי הכינוס היו אמורים לדון בתוכנית מדינית חדשה והצבעה חשאית על הצעות מדיניות. אולם, אריאל שרון, שכיהן אז כשר התעשייה והמסחר, החליט לטרפד את ההצבעה, השתלט על מערכת ההגברה והודיע על התפרטותו. הכינוס הפך למפגן של צעקות והוא התפוצץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ