150 אנשי תעשייה ואקדמיה לנתניהו: קדם את הפיכת המרכז באריאל לאוניברסיטה

ליברמן לנתניהו: אם לא תפעל להכרה במכללת אריאל כאוניברסיטה כפי שקובע ההסכם הקואליציוני, ישראל ביתנו תצביע נגד הקואליציה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

150 אנשי תעשייה ואקדמיה פנו היום (שני) במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו הם מבקשים לקדם את הפיכת המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה. זאת, כפי שהמליצה ועדת הבדיקה שהוקמה במועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון, שהיא הסמכות האקדמית בשטחים, שחבריה מונו על ידי מפקד פיקוד המרכז, ובניגוד לעמדת הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה.

"כאנשי תעשייה הקולטים לשורותיהם מזה שנים את בוגרי המרכז... אנו יכולים להעיד כי מדובר בבוגרים מוכשרים, המצוידים בידע, רמה אקדמית גבוהה וכלים מתקדמים ההופכים את תרומתם לתעשיות האזרחיות והביטחוניות במדינת ישראל למשמעותית וחיונית", נכתב בעצומה, "כאנשי מחקר ואקדמיה... אנו יכולים להעיד כי מדובר באנשי מחקר מהשורה הראשונה הנהנים ממוניטין מצוין בארץ ובחו"ל".

על המכתב ששוגר לנתניהו חתומים בין היתר נשיא התאחדות התעשיינים לשעבר, שרגא בראש; יו"ר דירקטוריון חברת חשמל, יפתח רון-טל; ראש המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, פרופ' מני קוזלובסקי; דיקן הפקולטה למדעי היהדות באוניברסיטת בר-אילן לשעבר, פרופ' צבי אריה שטייפלד; פרופ' שמואל גורביץ ממכון ויצמן, דיקן הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון לשעבר, פרופ' מיכאל שפירא; וזוכה פרס הנובל פרופ' ישראל אומן, שגם ישב בוועדת הבדיקה של המוסד.

המרכז האקדמי באריאל

מוקדם יותר העביר השר אביגדור ליברמן בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו דרישה חד משמעית מראש הממשלה לפעול לאלתר להכיר במכללת אריאל כאוניברסיטה. לדברי ליברמן, בכוונת חברי הכנסת של סיעתו להצביע נגד העברות תקציביות שאותן מבקשת הממשלה לבצע, במסגרת ועדת הכספים, כל עוד שמעמדה של המכללה לא ישודרג.

"בהסכם הקואליציוני בין ישראל ביתנו לליכוד קובע שהממשלה תפעל להפוך את מכללת אריאל לאוניברסיטה", אמר ליברמן בפתח ישיבת הסיעה. "אנחנו דורשים בתוקף לפעול כדי ליישם את ההסכם הקואליציוני. אם לא – נרגיש עצמנו חופשיים בוועדת הכספים בכל סעיף לפעול אחרת. עברו כבר יותר משלוש שנים מאז נחתם ההסכם ואני לא מוכן למשוך יותר זמן. אני לא מבין למה אנחנו לא עושים מהלך אחרון להכיר באריאל כאוניברסיטה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

מצעד הדגלים באזור שער שכם, בשנה שעברה. מה יחשבו אזרחי ישראל הערבים אם הממשלה תמנע מאזרחי היהודים לחולל ברחבת שער שכם תוך שירת "מוות לערבים", "שיישרף לכם הכפר" ועוד נעימות באותו הסגנון?

נילחם על זכותו של כל יהודי לקלל את האמ־אמא של כל ערבי

איור

יש ילדות שההתבגרות המינית שלהן מתחילה בגיל 6. אין הסבר לתופעה

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?